24 listopada o g. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Halina i jej siostry, którego bohaterką będzie Agata Kulesza. Rozmowę poprowadzi Anna Sańczuk.
W warszawskiej PWST była na jednym roku m.in. z Katarzyną Herman, Agnieszką Kotlarską, Dominiką Ostałowską i Małgorzatą Kożuchowską. W 1994 roku wraz z trojgiem absolwentów, otrzymała angaż w Teatrze Dramatycznym. To był czas, kiedy etat w teatrze, był marzeniem studentów Wydziału Aktorskiego. Tutaj, na zawodowej scenie zadebiutowała jako Lady Armistead w kostiumowym „Szaleństwie Jerzego III” w reż. Filipa Bajona w 1994 roku. Przez siedemnaście lat budowała pewność siebie na scenie, tworząc coraz śmielsze kreacje aktorskie. W pewnym momencie przełamała się. „Grałam w teatrze królową w "Ptaszku zielonopiórym" w reżyserii Piotra Cieplaka. Przestałam w pośpiechu wygłaszać kwestie i uciekać za kulisy. Marek Walczewski powiedział: Wreszcie dajesz sobie prawo do tego, by być na scenie!" – wspominała w jednym z wywiadów. Była Maryją Jacobi w „Historyi o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka, Solange w „Pokojówkach” Geneta, Celią w szekspirowskim „Jak wam się podoba”, Lucy w „Operze żebraczej” wg Vaclava Havla. W Dramatycznym czułam się jak w rodzinie - tam dorastałam – wspominała aktorka, dla której pierwsze, teatralne doświadczenia, stały się zapowiedzią wielkich i ważnych ról wykreowanych nie tylko w teatrze, ale także w filmie.