Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Simple page, placeholder image

WARSZAWA DLA UCZNIA

WARSZAWA DLA UCZNIA

„Warszawa w klasie, klasa z Warszawą” to projekt zakładający dofinansowanie w wysokości 50 złotych rocznie dla stołecznych uczniów na wyjścia m.in. do instytucji kultury. Celem projektu jest stworzenie możliwości uczestnictwa w kulturze uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jednocześnie uruchomiony został nowy program "Kulturalny przedszkolak" ukierunkowany na przygotowanie młodszych dzieci do uczestnictwa w kulturze.

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka swój różnorodny repertuar kieruje także do młodzieży. Na naszych scenach wystawiamy zarówno adaptacje klasycznych utworów, jak i przedstawienia poruszające współczesne problemy. Mamy nadzieję, że bogaty repertuar jaki mamy Państwu do zaproponowania sprawi, że odnajdą w nim Państwo spektakle dostosowane do potrzeb uczestników, a wizyta w naszym Teatrze zaszczepi lub rozwinie w młodzieży zainteresowanie sztuką teatralną.
 

PROPOZYCJA REPERTUAROWA DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

PIOTRUŚ PAN na Dużej Scenie (pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Historia taka, jak zawsze, w wersji takiej, jak nigdy. Żegluga przez głębokie morskie fale, lot przez Nibylandię, złoty pył, magia, piraci – zapraszamy do barwnego, widowiskowego świata, na opowieść o radości, przygodach, snach i marzeniach. Dla małych i dla dużych - bo Piotrusiem może być po trochu każdy z nas, niezależnie od wieku.
Rekomendowany wiek: 5+


PROPOZYCJA REPERTUAROWA DLA SZKÓŁ ŚREDNICH

ANTYGONA W MOLENBEEK na Małej Scenie (Pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Poetycki, pełen zaskakujących obrazów tekst opowiada historię Nourii, Belgijki o arabskim pochodzeniu, uzdolnionej studentki prawa, która próbuje odebrać z lokalnej kostnicy ciało swojego brata. Dla niej to członek rodziny, ukochany brat, osoba, z którą spędziła całe dzieciństwo - dla miejscowych władz to sprawca zamachu bombowego. Jak u Sofoklesa, bohaterka walczy o prawo do pochówku i do własnej żałoby - władze, w imię procedur demokratycznych i bezpieczeństwa, odbierają jej tę możliwość. Konflikt stopniowo się zaostrza, a starania bohaterki o wydobycie ciała stają się coraz bardziej obsesyjne i radykalne, odsłaniając otchłań emocji i spraw, których kodeks prawny nie potrafi uregulować.

DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNA PORĄ na Dużej Scenie (Pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Poznajcie Christophera jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą wyprawę do Londynu.
 

FERDYDURKE na Scenie Przodownik (ul. Olesińska 21) | SPRAWDŹ TERMINY

Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę - za małą i obklejoną wyżutą gumą. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.
 

HAMLET na Dużej Scenie (pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. „Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany jest w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna.
 

KRUK Z TOWER na Małej Scenie (Pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy Toffi a Krukiem z Tower przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?
 

MADAME na Dużej Scenie (pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Opowieść o dojrzewaniu do wolności, miłości i niezgodzie na przeciętność. Akcja „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych, bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w nauczycielce języka francuskiego. Szuka sposobu na zbliżenie do niej i w tajemnicy próbuje dowiedzieć się o Madame jak najwięcej. Wiedza, którą zdobędzie, wpłynie na jego życie i podejmowane w przyszłości decyzje.
 

NASZA KLASA na Dużej Scenie (Pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Niezwykła historia uczniów z jednej klasy. Razem uczą się, bawią, chuliganią, wchodzą w dorosłość. Marzą, żeby zostać lotnikiem, lekarzem, gwiazdą filmową. Czytają "Trylogię" Sienkiewicza. Chodzą na filmy z Chaplinem. Słuchają jazzu. Dlaczego chłopak, który wyciął serce z papieru i napisał miłosny wiersz, kilka lat później związał koleżance ręce sznurkiem i zagroził, że zastrzeli, jeśli będzie próbowała uciekać? Co się wydarzyło, że narodowość, religia i ideologia okazały się ważniejsze niż przyjaźń? Kiedy w koledze ze szkolnej ławki zobaczono Obcego? Co się stało z tamtą klasą?
 

SŁUGA DWOCH PANÓW na Dużej Scenie (pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Commedia dell’arte w mistrzowskim wydaniu Carla Goldoniego. Motorem napędzającym intrygę jest Arlekin (w tej roli Krzysztof Szczepaniak), który służąc dwóm panom jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń.  Mamy tu wszystko, co najlepsze: tempo jak w rollercoasterze, wyraziste gesty, taniec, śpiew, skąpego Pantalone przemądrzałego Dottore i romantycznych kochanków.

 

Kontakt

Rezerwacje grupowe przyjmuje Biuro Obsługi Widza od poniedziałku do piątku w godz. 9:30 - 16:30.

Biuro Obsługi Widza:

tel. 721 223 372

Kasy teatru:

Duża Scena, Mała Scena:
tel. 602 792 282

Scena Przodownik
tel. 663 741 903