Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dyrekcja

 • ogłoszenie konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka

  ZARZĄDZENIE NR 220/2024 PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z 2 lutego 2024 r.
  w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka

  Akty:
  0220_0202.docx

  Załączniki:
  0220_0202zal.docx
  0220_0202zal_zal1-4.docx
 • Mariusz Guglas

  p.o. Dyrektora Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka

  Absolwent Politechniki Zielonogórskiej na kierunku Zarządzania w Kulturze. Przez ponad dwadzieścia lat jest związany z techniką teatralną. Pracował w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, TR Warszawa i obecnie w Teatrze Dramatycznym im Gustawa Holoubka w Warszawie. Nadzorował pod względem technicznym, produkcję ok. 200 przedstawień. Wielokrotnie przygotowywał festiwale teatralne: Kaliskie Spotkania Teatralne, Warszawskie Spotkania Teatralne.
 • Dorota Kowalkowska


  Pełnomocniczka Dyrektorki ds. programowych

  Pedagożka teatru, dramaturżka, kuratorka, autorka tekstów krytycznych o teatrze. Od listopada 2021 dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. W latach 2020–22 kierowniczka działu literackiego w Teatrze Narodowym. W latach 2013–20 pracowała w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, najpierw jako kierowniczka literacka, potem jako pedagożka teatru programująca działania edukacyjne i partycypacyjne. Kuratorka m.in. projektów „Z OGNIEM W GŁOWIE – spotkania z niemiecką dramaturgią dla młodzieży” (wspólnie z Iwoną Nowacka), „Poruszyciele#Wałbrzych” (wspólnie z Pawłem Sakowiczem), czy programu międzypokoleniowej edukacji teatralnej „OBSERWATORIUM. Otwarty Uniwersytet Teatru”.
  Współtworzyła spektakle dla dzieci i młodzieży z Maciejem Podstawnym: „Greta i ostatni wieloryb” (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu), „Królowa śniegu” (Teatr Nowy w Zabrzu). Jako dramaturżka współpracowała także z Klaudią Hartung-Wójciak (spektakl dla młodzieży „Dziki” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu) i Wojciechem Farugą („Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu oraz „1970” w Teatrze Ochoty w Warszawie), jako pedagożka teatru – z Jakubem Skrzywankiem („Kiedy mój tata zamienił się w krzak”, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu) oraz Magdaleną Miklasz („Tutaj jest wszystko”). Wspólnie z Łukaszem Zaleskim stworzyła dwa spektakle partycypacyjne z młodzieżową grupą „Pierwsza Zasada”, uczniami technikum ENERGETYK w Wałbrzychu („Mapa gwiazd. Krzesła mieszkają na Neptunie” i „Tu marzeń nie spełniamy”), a w 2019 roku z stworzyła z tą grupą spektakl o edukacji seksualnej „Wenus z Milo i inne lekcje”. W Łaźni Nowej w Krakowie kuratorowała projekt dla młodzieży „21 postulatów dla przyszłości teatru”, zrealizowany z udziałem nastolatków z sześciu teatrów w Polsce i we współpracy z Michałem Buszewiczem.
  Laureatka pierwszej edycji Nagrody im. Haliny Machulskiej „za konsekwentne budowanie niejednorodnej społeczności teatralnej, z uwzględnieniem twórczej obecności widzów i widzek. Za skuteczną popularyzację pedagogiki teatru”. Laureatka – wspólnie z Maciejem Podstawnym – Nagrody Specjalnej w 26. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej „za konsekwentne wprowadzanie w przestrzeń szkolną teatru o wysokich walorach artystycznych, podejmującego z młodym widzem rozmowę o współczesnym świecie.”
   
 • Katarzyna Parzys

  Główna księgowa