Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dyrekcja

 • Tadeusz Słobodzianek

  Dyrektor Teatru Dramatycznego (od 2013 roku)

  Twórca i dyrektor artystyczny Laboratorium Dramatu, dyrektor Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w latach 2010-2012, krytyk teatralny, reżyser i producent. Studiował teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 1978-1981 pisał recenzje teatralne pod pseudonimem Jan Koniecpolski, najpierw w „Studencie”, a następnie w „Polityce”. W 1981 roku debiutował jako dramaturg sztuką dla dzieci „Baśń jesienna” w reż. Rudolfa Zioły w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, zaś jako reżyser przedstawieniem „Osmędeusze. Kabaret Kici Koci” Mirona Białoszewskiego w 1982 roku, również w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jako kierownik literacki, reżyser i dramaturg współpracował z teatrami w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Kaliszu i Białymstoku. W 1991 roku był współzałożycielem teatru Wierszalin. Jest autorem dramatów takich jak: „Car Mikołaj” (1985), „Obywatel Pekosiewicz” (1986), „Turlajgroszek” (1990), „Prorok Ilja” (1992), „Merlin. Inna historia” (1992), „Kowal Malambo” (1992), „Sen pluskwy” (2001), „Śmierć proroka” (2011), „Młody Stalin. Prawdopodobna historia.” (2013), „Niedźwiedź Wojtek” (2016), „Historia Jakuba” (2017), „Fatalista. Singerowska historia w V aktach”, które w teatrze zrealizowali między innymi: Kazimierz Dejmek, Mikołaj Grabowski, Maciej Prus, Ondrej Spišák, Piotr Tomaszuk, Andrej Woron, Gabor Mate, Hanan Snir, Yana Ross, Bijan Shejbani, Natialia Ringler, Michael Gieleta, Wojciech Urbański. Jest także autorem intermediów do sztuki Księżniczka Turandot Carlo Gozziego, którą w Teatrze Dramatycznym zrealizował Ondrej Spišák. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Fundacji Kultury Wiejskiej im. Stanisława Piętaka za dramat „Prorok Ilja”, Nagrody Literackiej Fundacji im. Kościelskich, Paszportu „Polityki” w dziedzinie teatru. Za sztukę „Nasza klasa. Historia w XIV lekcjach”, której prapremiera odbyła się w The National Theatre w Londynie otrzymał literacką nagrodę Nike 2010. Jest założycielem pierwszej w Polsce szkoły dla dramatopisarzy (Szkoła Dramatu funkcjonowała od 2008 roku przy Laboratorium Dramatu), której absolwentami są m.in.: Łukasz Bluszcz, Robert Bolesto, Elżbieta Chowaniec, Edyta Duda-Olechowska,  Konrad Dulkowski, Magdalena Fertacz, Małgorzata Gurdziel, Bartosz Jelonek, Joanna Owsianko, Malina Prześluga, Marta Sokołowska, Anna Wakulik, Maria Wojtyszko. Jego sztuki wystawiano między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Hiszpanii, Niemczech, Izraelu, na Węgrzech, Brazylii, Macedonii, Czechach, Słowacji, Norwegii, we Włoszech, Rosji, Francji, Rumunii, Belgii, Japonii.

  Koncepcja programowa i organizacyjna Tadeusza Słobodzianka dla TEATRU DRAMATYCZNEGO M.ST. WARSZAW 2022-2027
 • Magdalena Romańska

  Zastępca dyrektora ds. produkcji, marketingu i sprzedaży

  Absolwentka prestiżowych podyplomowych studiów Master of Business Administration (MBA) na SGH. Menadżer kultury. Zastępca dyrektora ds. produkcji Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w latach 2011-2012. Producent spektakli wystawionych w Laboratorium Dramatu, na Scenie Przodownik przy Olesińskiej 21 oraz Teatru Na Woli im. T. Łomnickiego takich jak: „Sex-machine” Tomasza Mana w reż. Adama Nalepy, „Maestro” J. Abramowa-Newerly w reż. Anny Smolar, „Malambo”, „Merlin. Inna historia”, „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spišáka , „Przylgnięcie”, „Gardenia” Elżbiety Chowaniec w reż. Aldony Figury, „Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś” Michała Walczaka w reż. Piotra Jędrzejasa. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (specjalizacja prasowa i fotograficzna) oraz Marketing Kultury na Uniwersytecie Warszawskim, uczestniczyła w kursie producenckim w Wajda School w Warszawie. Od 2005 do 2009 roku związana z branżą medialną. Pracowała jako dziennikarz miesięcznika teatralnego „Foyer”, redaktor prowadzący informatora kulturalnego „7 dni” („Dziennik Polska Europa Świat”), redaktor naczelny „WiK” i redaktor prowadzący dodatków specjalnych w tygodniku „Wprost”. W latach 2006-2009 była współwłaścicielką serwisu dostarczającego repertuary teatrów dla portalu „Co Jest Grane”.
 • Małgorzata Gurdziel

  Pełnomocnik dyrektora ds. finansów

  Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: specjalizacja Finanse publiczne, studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie Public Relations oraz Prawa, Bioetyki i Socjologii. Wśród wielu szkoleń ukończyła m.in.: kurs dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych, kurs zarządzania personelem „Human Resource Management”, kurs na Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością. Od 2006 rok związana zawodowo z teatrem Tadeusza Słobodzianka, najpierw z Towarzystwem Autorów Teatralnych pełniąc funkcje Dyrektora Biura, a od 2010 roku z Fundacją Sztuka Dialogu i Teatrem Dramatycznym. Odpowiadała za wszystkie sprawy finansowe i formalno-prawne związane z prowadzeniem działalności pożytku publicznego i działalności kulturalnej. Pozyskiwała dotacje oraz rozliczała zobowiązania teatrów. Negocjowała i przygotowywała umowy, konsultowała najlepsze rozwiązania finansowe i formalno-prawne przy bieżącym zarządzaniu teatrem, a także przy planowaniu strategicznym. Od 2010 roku pełni funkcje zarządcze w publicznych instytucjach kultury, jako: Zastępca Dyrektora Teatru Na Woli im. T. Łomnickiego odpowiadając za Finanse, HR, Marketing, Sprzedaż, Infrastrukturę, Dział Prawny i IT,  od 2013 jako Pełnomocnik Dyrektora Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy odpowiadając za Finanse, HR, Infrastrukturę, Dział Prawny i IT, a od 2018 roku jako Pełnomocnik Dyrektora ds. finansów. W latach 2016-2018 we współpracy z Biurem Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy tworzy, a następnie nadzoruje z ramienia TD wdrożenie projektu „Nowa jakość kultury – poprawa dostępności do zasobów kultury poprzez modernizację i wyposażenie sali widowiskowej oraz wybranych scen teatralnych m.st. Warszawy”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
 • Mariusz Guglas

  Zastępca dyrektora ds. technicznych

  Absolwent Politechniki Zielonogórskiej na kierunku Zarządzania w Kulturze. Przez ponad dwadzieścia lat jest związany z techniką teatralną. Pracował w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, TR Warszawa i obecnie w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Nadzorował pod względem technicznym, produkcję ok. 200 przedstawień. Wielokrotnie przygotowywał, pod względem technicznym festiwale teatralne: Warszawskie Spotkania Teatralne, Kaliskie Spotkania Teatralne, Festiwal Teatru Rosyjskiego „Da!Da!Da!”.
 • Robert Jaworski

  Główny księgowy