Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Simple page, placeholder image

Teatr bez barier

TEATR DRAMATYCZNY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy to jeden z najważniejszych polskich teatrów. Wśród dyrektorów teatru było wielu wybitnych twórców, m.in.: Jan Świderski, Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz. Teatr Dramatyczny wystawia na trzech scenach w dwóch dzielnicach Warszawy: w Śródmieściu oraz na Mokotowie.
Teatr Dramatyczny nieustannie pracuje nad poprawą swojej dostępności dla osób z niepełnosprawnością.

 

W Pałacu Kultury i Nauki Scena im. G. Holoubka i Mała Scena są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową windą od strony wejścia głównego. Na Małą Scenę możliwy jest  wjazd windą, ale ze względów bezpieczeństwa do zakończenia II etapu inwestycji sala nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Mała Scena posiada pętlę indukcyjną na całej przestrzeni sceny i widowni. Kawiarnia teatralna jest również dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.
Na Scenie im. G. Holoubka istnieje możliwość demontażu foteli w tylnych rzędach na parterze i udostępnienia przestrzeni dla większej ilości wózków inwalidzkich. W przypadku takiej potrzeby prosimy o informacje przy zakupie biletów.

Scena Przodownik nie jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową (bariery architektoniczne) jednakże dołożymy wszelkich starań, aby wizyta w naszym teatrze mogła się odbyć. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Widza, z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem przed datą spektaklu.

Dojazd komunikacją miejską:

Scena im. G. Holoubka i Mała Scena oraz Scena im. H. Mikołajskiej, pl. Defilad 1
Metro: Centrum
Tramwaje: 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35
Autobusy: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 521, 522, 525


• Teatr dysponuje zestawami do audiodeskrypcji. Spektakle z audiodeskrypcją odbywają się podczas cyklicznych wydarzeń specjalnych takich jak Festiwal Kultury Bez Barier.
• Teatr we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier zaprezentował już wiele spektakli z audiodeskrypcją i/lub napisami dla niesłyszących.
• Na wszystkie spektakle w Teatrze Dramatycznym przysługują zniżki dla osób z niepełnosprawnością. Wszystkie bilety dla osób z niepełnosprawnością oraz ich asystentów można nabyć w kasie w cenie 20zł/szt.
W razie pytań prosimy o kontakt z kasami Teatru:

Scena im. Gustawa Holoubka, Mała Scena i Scena im. Haliny Mikołajskiej
PKiN, pl. Defilad 1
tel. kom. 602 792 282

Scena Przodownik
ul. Olesińska 21
tel. kom. 663 741 903

KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI
Magda Jaczyńska
tel. 22 826 21 54, 511 515 598
e-mail: [email protected] 
 

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www