Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Simple page, placeholder image

Teatr bez barier

TEATR DRAMATYCZNY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka to jeden z najważniejszych polskich teatrów. Wśród dyrektorów teatru było wielu wybitnych twórców, m.in.: Jan Świderski, Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz. Teatr Dramatyczny wystawia na trzech scenach w dwóch dzielnicach Warszawy: w Śródmieściu oraz na Mokotowie.
Teatr Dramatyczny nieustannie pracuje nad poprawą swojej dostępności dla osób z niepełnosprawnością.
 

W Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka znajdującym się w Pałacu Kultury i Nauki Duża ScenaMała Scena są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Na zewnątrz po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się pierwsza winda, którą można wjechać na poziom drzwi wejściowych, omijając tym samym schody. Drzwi wejściowe po prawej otwierają się automatycznie. Pozostałe drzwi otwierają się manualnie. Wewnątrz Teatru znajduje się druga winda, którą można wjechać na Małą Scenę. Na Dużej Scenie istnieje możliwość demontażu foteli w tylnych rzędach na parterze i udostępnienia przestrzeni dla większej ilości wózków inwalidzkich.
Teatr prowadzi rezerwacje specjalnych miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na wyżej wymienionych widowniach. Rezerwacji miejsc można dokonać telefonicznie w Biurze Obsługi Widza najlepiej 7 dni przed wydarzeniem – tel. 721 223 372. Z uwagi na warunki techniczne liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Obsługa widowni doradzi, jak najwygodniej dotrzeć do wybranego miejsca. Ze względów technicznych i bezpieczeństwa Teatr zastrzega sobie prawo wyłączenia miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na wybrane wydarzenia.
Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka posiada pętlę indukcyjną na całej przestrzeni Małej Sceny. Kawiarnia teatralna jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Toalety są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Scena Przodownik nie jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową z uwagi na bariery architektoniczne.

Dojazd komunikacją miejską:

Duża Scena i Mała Scena, pl. Defilad 1
Metro: Centrum
Tramwaje: 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35
Autobusy: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 521, 522, 525.

• Teatr dysponuje zestawami do audiodeskrypcji. Spektakle z audiodeskrypcją odbywają się podczas cyklicznych wydarzeń specjalnych takich jak Festiwal Kultury Bez Barier.
• Teatr we współpracy z Fundacją Kultury bez Barier zaprezentował już wiele spektakli z audiodeskrypcją i/lub napisami dla niesłyszących.
• Na wszystkie spektakle w Teatrze Dramatycznym przysługują zniżki dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wszystkie bilety dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz ich asystentów można nabyć w kasie w cenie 20zł/szt.
W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką ds. dostępności lub z kasami Teatru:

Koordynatorka ds. dostępności
Aleksandra Mastalerz
tel. kom. 664 152 055

Duża Scena, Mała Scena.
PKiN, pl. Defilad 1
tel. kom. 602 792 282