Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ewa Mikuła, Sławomir Narloch

BOŻA KRÓWKA

FESTIWAL NOWE EPIFANIE 2020

| Scena Przodownik

„Boża krówka” to opowieść o młodym księdzu posługującym w wiejskiej parafii. Głównego bohatera poznajemy poprzez ludzi przychodzących do niego do spowiedzi.

Seria spotkań w konfesjonale ujawnia problemy, z którymi się mierzy ksiądz: samotność, wątpliwości w wierze, kwestie własnej seksualności i nieuporządkowana przeszłość. Zarówno on, jak i jego rozmówcy tworzą społeczność ludzi zagubionych we własnych życiorysach. Poprzez kratkę konfesjonału zaglądamy do ich spowiedzi, heroicznych walk i małych sekretów. Tymczasem nad wsią wisi widmo końca świata. Czy bohaterom uda się przetrwać spotkanie z ostatecznym?

Spektakl powstał w ramach Laboratorium Nowych Epifanii.

POKAZ PREMIEROWY 6 marca 2020 r., Scena PrzodownikSpektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.


fot.

Twórcy

reżyseria, tekst, światło
Sławomir Narloch
tekst i dramaturgia
Ewa Mikuła
scenografia, kostiumy
Aleksandra Gąsior
muzyka
Jakub Gawlik
 

Obsada

Natalia Kaja Chmielewska
Jakub Gawlik
Michał Pawlik
Maciej Zuchowicz


muzycy:
Jakub Gawlik akordeon
Patryk Makowski puzon
Kamil Pasikowski puzon
Kajetan Skoneczny wibrafon, kotły

 

Najbliższe spektakle

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www