Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zuzanna Bojda

JEZIORO

FESTIWAL NOWE EPIFANIE 2020

| Scena Przodownik

Trzy nurkujące kobiety spotykają się nad jeziorem, aby pokonać własne ograniczenia. Chcą zanurzyć się głębiej niż to dotąd robiły i bijąc rekord świata w nurkowaniu przekroczyć własne granice. Dlaczego tak bardzo pragną dotrzeć do dna najgłębszego z jezior? Jakie tajemnice chcą ukryć w ciemnej tafli wody?

„Jezioro” jest opowieścią o podróży w głąb ziemi, o sprawdzaniu granic, wytrwałości, o ważnym spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami. O tym jak w tej podróży nie stracić oddechu.

Spektakl powstał w ramach Laboratorium Nowych Epifanii.

W związku z przedłużeniem zawieszenia działalności instytucji kultury data pokazu premierowego ulegnie zmianie. Prosimy o cierpliwość. O nowym terminie poinformujemy na stronie.Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.


fot.

Twórcy

reżyseria
Daria Kopiec
tekst, dramaturgia
Zuzanna Bojda
scenografia, kostiumy
Anna Tomczyńska
muzyka na żywo
Stefan Wesołowski
choreografia
Jacek Owczarek
asystentka scenografki
Katarzyna Trzewik
 

Obsada

Helena Ganjalyan
Lidia Pronobis
Agata Różycka

Najbliższe spektakle

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www