Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zuzanna Bojda

JEZIORO

1h 10min | Scena Przodownik

Trzy nurkujące kobiety spotykają się nad jeziorem, aby pokonać własne ograniczenia. Chcą zanurzyć się głębiej niż to dotąd robiły i bijąc rekord świata w nurkowaniu przekroczyć własne granice. Dlaczego tak bardzo pragną dotrzeć do dna najgłębszego z jezior? Jakie tajemnice chcą ukryć w ciemnej tafli wody?

„Jezioro” jest opowieścią o podróży w głąb ziemi, o sprawdzaniu granic, wytrwałości, o ważnym spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami. O tym, jak w tej podróży nie stracić oddechu.

Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.PREMIERA 6 listopada 2020 r., Scena Przodownik

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska,  Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.


     
 


fot. zdj. ze spektaklu: Karolina Jóźwiak, zdj. plakatowe: Piotr Smoliński

Twórcy

reżyseria
Daria Kopiec
tekst, dramaturgia
Zuzanna Bojda
scenografia, kostiumy
Anna Tomczyńska
muzyka
Stefan Wesołowski
choreografia
Jacek Owczarek
asystentka scenografki
Katarzyna Trzewik, Sylwia Księżopolska
kierownik produkcji
Anna Garstka
realizacja nagrania
MuMi Marta Miaskowska
 

Obsada

Helena Ganjalyan
Lidia Pronobis
Agata Różycka

Najbliższe spektakle

19:00 21-04

JEZIORO

Krytycy o spektaklu

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www