Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Teatr Maska w Rzeszowie

WŁOSY MAMY

55 min | Duża Scena

„Włosy mamy” to piękna opowieść, której głównymi bohaterami są dziecko i rodzic, a właściwie uczucia, które tej relacji towarzyszą.  
Emma ma pogodny, pełen miłości, rozśpiewany dom, który tętni radością, zabawą i śmiechem. Bo mama Emmy jest kochana i ma we włosach słońce… Niestety, jak to w życiu bywa, słońce nie świeci codziennie i któregoś dnia w tym szczęśliwym domu pojawia się smutek. Obezwładniający. Niezrozumiały. Budzący poczucie zagrożenia. I bezradną złość. W splątanych włosach mamy nie ma już uśmiechu, jest strach i niemoc.
Dziewczynka bardzo stara się na swój dziecięcy sposób uporać się z sytuacją, ujarzmić złe myśli, rozplątać uczucia i opanować narastający chaos burzący spokój jej rodziny. Sprawić, by we włosach mamy zaczęły znowu wesoło tańczyć promyki słonka…
Czy sobie z tym poradzi? Oczywiście wszystko skończy się dobrze, bo pojawi się ktoś, kto pomoże...
„Włosy mamy” to historia dająca nadzieję, pomagająca oswoić lęki, zrozumieć różne trudne emocje, z którymi mierzymy się na co dzień wszyscy – zarówno mali, jak i duzi, a nawet całkiem dorośli.
Nasz spektakl jest sceniczną adaptacją bestsellerowej książki, która od kilku lat bije rekordy popularności w całej Europie. Zapraszamy na ważny i mądry spektakl, który – taką mamy nadzieję – pomoże lepiej rozpoznawać emocje, skutecznie sobie z nimi radzić i rozświetli choćby niewielki skrawek naszej nie zawsze łatwej codzienności. Polecamy i zapraszamy!

rekomendacja wiekowa: 5+
premiera: 15.04.2023 r.

więcej: https://www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/wlosy-mamy,spektakl677/

KLUB DOBREJ ROZMOWY, 25.10, GODZ. 19.00 – 20.00
KIEDY RODZIC JUŻ NIE MOŻE – MIĘDZYPOKOLENIOWA ROZMOWA Z ELEMENTAMI WARSZTATU.
Jak poczuć się bezpiecznie, gdy blisko dorosły przeżywa kryzys. Jak dać sobie prawo do słabości, gdy ma się pod opieką dzieci. Porozmawiamy o sytuacjach kryzysowych, ograniczeniach, słabościach rodziców i opiekunów i o tym, dlaczego dzielenie takich doświadczeń z innymi rodzinami i osobami jest ważne.
Prowadzenie: Dorota Ogrodzka


fot.

Twórcy

na podstawie książki „Włosy mamy” Gro Dahle, Svein Nyhus
adaptacja: Lena Frankiewicz
reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski
muzyka: Grzegorz Mazoń
reżyseria światła: Lena Frankiewicz

Obsada

Jadwiga Domka, Anna Kukułowicz, Ewa Mrówczyńska, Katarzyna Lewandowska, Anna Złomańczuk

Najbliższe spektakle

18:00 25-10

WŁOSY MAMY