Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

ROŚNIE I ROŚNIE, I…

Pętla indukcyjna

45 min | Mała scena

„Rośnie i rośnie, i…” to familijny eksperyment choreograficzny Anny Wańtuch i Performujących Rodzin. Spektakl taneczny.
Co rośnie, gdy my rośniemy? Jak w przyszłości będzie smakowało nam jedzenie? I czy wraz z nami urośnie nasz apetyt? A… nasze kupy? Co zrobimy, gdy zgromadzimy jeszcze więcej przedmiotów i czy zdołamy pomieścić jeszcze więcej bajek? Czy czeka nas więcej pracy i więcej jednorożców? Jak będą wyglądały nasze przyjemności i problemy, smutki i radości – czy one też urosną wraz z nami? Na naszych tortach znajdą się coraz wyższe cyfry, aż w końcu zamienią się w całkiem duże liczby. Może nasze koty staną się naprawdę grube i bardzo leniwe. Nawet dzieci urosną i będą mogły SAME wychodzić z domu. Aż nadejdzie dzień, w którym wyjadą na dłużej, żegnając się z rodziną. Skąd pojawią się wokół nas nowi ludzie? Kto z nich zniknie, kto z nami zostanie? Skąd przypłyną do nas nowe sprawy, problemy, przyjemności i jakie będą miały kształty, smaki, kolory?
Jedno wiemy na pewno. COŚ przed nami jest. I to COŚ może nadejść bardzo szybko, kompletnie znienacka, a może musimy na to poczekać.
Zespół dziecięcych i dorosłych performerek i performerów pod opieką Anny Wańtuch zaprasza do namysłu na temat rośnięcia. Albo, jakby to rzec po dorosłemu, wzrostu. Za pomocą tańca, twórczych eksperymentów i działań scenicznych artyści i artystki opowiedzą o tym, co może przynieść przyszłość. Wraz z nimi będziemy uczestniczyć w wydarzeniu o tym, jak zmienią się nasze ciała i ludzie wokół nas oraz o tym, jakie połączą nas relacje emocjonalne, społeczne i rodzinne. W trakcie pokazu na widzki i widzów czeka niespodzianka. Na zaproszenie osób performujących można włączyć się w twórcze działania, by wspólnie poodkrywać, co to dla was znaczy: ROSNĄĆ.

rekomendacja wiekowa: dla dzieci powyżej 3. roku życia i bliskich im dorosłych i niedorosłych

Więcej: https://biennaledladziecka.pl/wydarzenie/rosnie-i-rosnie-i-spektakl-taneczny-premiera/
Partnerem wydarzenia jest Teatr KTO.


Po spektaklu w dniu 21.10 odbędzie się KLUB DOBREJ ROZMOWY:
CO Z TEGO WYROŚNIE - rozmowa
 Z Anną Wańtuch i rodzinami performującymi porozmawiamy o pracy w gronie najbliższych, jej wyzwaniach i przygodach. Co wyrasta ze wspólnej obecności na scenie? Czy bycie z rodziną może być inspiracją dla wyobraźni?  
Prowadzenie: Dorota Ogrodzka


fot.

Twórcy

Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch
Muzyka: Franciszek Araszkiewicz
Projekt scenografii: Filip Wańtuch
Opieka procesu twórczego: Justyna Czarnota

Obsada

Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch

Najbliższe spektakle

11:00 21-10

ROŚNIE I ROŚNIE, I…

11:00 22-10

ROŚNIE I ROŚNIE, I…