This site uses cookies, so that our service can work better. Learn more I understand

PIOTRUŚ PAN

1h 45min (NO INTERMISSION) | Duża Scena

na podstawie: „Piotruś Pan i Wendy” oraz „Piotruś Pan czyli chłopiec, który nie chciał dorosnąć” w przekładach Michała Rusinka i Aleksandra Brzózki

Historia taka, jak zawsze, w wersji takiej, jak nigdy. Żegluga przez głębokie morskie fale, lot przez Nibylandię, złoty pył, magia, piraci – zapraszamy do barwnego, widowiskowego świata, na opowieść o radości, przygodach, snach i marzeniach. Dla małych i dla dużych - bo Piotrusiem może być po trochu każdy z nas, niezależnie od wieku.

W ujęciu Anny Ilczuk, "Piotruś Pan" to także zaproszenie do rozmowy o dziecięcych emocjach - również tych mniej pozytywnych - i do przyjrzenia się, skąd się biorą i na jakie sposoby mogą być bezpiecznie wyrażane. Historia uciekającego przed dorosłością chłopca staje się okazją do zapewnienia wszystkich chłopców – tych zagubionych i tych niezagubionych – że mogą tęsknić, bać się, płakać, smucić i że nie zawsze muszą być dzielni.

Z radością i dumą zapowiadamy też wyjątkowy charakter wizualny przedstawienia: scenografia do spektaklu powstała we współpracy z dziećmi biorącymi udział w poprzedzających premierę warsztatach.

Spektakl przygotowuje Anna Ilczuk, reżyserka z powodzeniem zajmująca się tworzeniem teatru dla dzieci, twórczyni m.in. świetnie przyjętych „Dzieci z Bullerbyn” z Teatru Polskiego we Wrocławiu czy „Ronji, córki zbójnika” z Teatru Powszechnego w Warszawie.

Spektakl dla dzieci.

Premiera 4 marca 2023, Scena im. G. Holoubka (aktualnie Duża Scena).


fot. photos from the performance: Natalia Kabanow, poster: Agata Baumgart

Creators

Adaptacja i reżyseria
Anna Ilczuk
Scenografia i kostiumy
Mateusz Stępniak
Muzyka
Maciej Zakrzewski
Reżyseria światła
Jakub Kęszycki
Asystentka reżyserki, suflerka
Emilia Bilińska
Inspicjent
Tomasz Karolak

Najbliższe spektakle

15:00 09-06

PIOTRUŚ PAN