Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Paweł Tomaszewski

W 2006 r. ukończyłem PWST w Krakowie. Brałem udział w licznych kursach aktorskich, m.in. w Londynie i w Los Angeles w klasie Bernarda Hillera.
W latach 2010-2013 byłem etatowym aktorem Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Jako wolny strzelec swoje życie zawodowe podzieliłem między pracę z Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim (spektakle: "W imię Jakuba S.", "Król", "Klątwa", "MG", serial telewizyjny "Artyści") oraz Pawłem Miśkiewiczem (spektakle: "Klub Polski", "Król Lear", "Idiota", "Zamek"). Spełniłem swoje artystyczne marzenie o spotkaniu z Krystianem Lupą przy pracy nad spektaklem "Capri. Wyspa uciekinierów" w Teatrze Powszechnym, byłem również Romanem Polańskim w paryskiej premierze Nowego Teatru w La Colline – Théâtre National "Odyseja. Historia dla Hollywoodu" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Do swoich najważniejszych doświadczeń filmowych mogę zaliczyć debiut w filmie "Środa czwartek rano" Grzegorza Packa i rolę w filmie "Słoń" w reż. Kamila Krawczyckiego. W najbliższym czasie swoją premierę będą miały dwa kolejne ważne dla mnie filmy: "Zaprawdę, Hitler umarł" w reż. Moniki Strzępki oraz "Zapiski śmiertelnika" w reż. Macieja Żaka.

Pandemia zmusiła mnie do rewizji mojego stosunku do aktorstwa. W 2022 ukończyłem Teacher Training w Yoga Hub w Berlinie z myślą, że wyjadę z Polski i będę uczył jogi, gdzieś w Norwegii i pracował przy połowie ryb. Wygrana Moniki Strzępki w konkursie na dyrektorkę Teatru Dramatycznego skutecznie pokrzyżowała te plany.

Rola w spektaklu "Chłopaki płaczą" jest dla mnie ważnym krokiem do ponownego zainstalowania się w społeczności Teatru Dramatycznego.

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można go zobaczyć w spektaklach:
„Chłopaki płaczą” w reż. M. Buszewicza