Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy

ONCE

80 minut (bez przerwy) | Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Tak więc narodziła się opowieść... To po prostu musiało się zdarzyć. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni. Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej wprost do gwiazd. Ona ześlizgnęła się, a kiedy on chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni... Zasnęli, a każde z nich bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie sny nawzajem. Od tej chwili ta opowieść wiedzie nas poprzez śmiech i łzy... od niezdarnego Amora, przez eleganckiego szatana, wymagającą śmierć aż do nieznanego końca. Spektakl jest dedykowany wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

PREMIERA 7 czerwca 2019 r., Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Anton Adasinsky - aktor, reżyser, muzyk, performer, nauczyciel. Założyciel i lider legendarnego teatru fizycznego Derevo, obchodzącego w ubiegłym roku swoje 30 lecie. Laureat wielu nagród filmowych i teatralnych. Jedna z najważniejszych postaci rosyjskiej i europejskiej sceny teatralnej, na co dzień́ żyjący i tworzący w Niemczech.

Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy jest grupą tworzoną przez aktorów od wielu lat związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. Założony w 2013 r. łącząc umiejętności aktorów oraz wyobraźnię i doświadczenia zapraszanych twórców stara się ukazać, jak wiele sztuka niewerbalna ma do zaoferowania współczesnemu widzowi. Widzowi, dla którego pomimo wieloletniej tradycji Pantomima często potrafi stanowić wspaniałe artystyczne odkrycie. Spektakle Teatru realizują międzynarodowi twórcy sztuki pantomimy i teatru fizycznego. Ostatnie trzy spektakle pantomimy „Agua de Lagrimas”, „Gogol”, „Marcel” znajdują się w stałym repertuarze Teatru Dramatycznego m.st W-wy. Reprezentując polską sztukę mimu, swoje przedstawienia teatr wystawiał w Szwecji, Hiszpanii, Rosji, Słowacji, Czechach i Portugalii.


fot. Katarzyna Chmura, Ewelina Grzechnik, Paulina Staniaszek

Twórcy

scenariusz, reżyseria
Anton Adasinsky i Derevo Laboratorium
scenografia
Maxim Isaey
opracowanie muzyczne
Andey Sizintsev & Dmitry Abramov
światła
Igor Formin / Jędrzej Skajster
dźwięk
Mateusz Kacprzyk
 

Obsada

Bartłomiej Ostapczuk
Paulina Staniaszek
Ewelina Grzechnik
Maciej Jan Kraśniewski
Wojciech Rotowski

Najbliższe spektakle

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www