Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Magdalena Smalara

(1978)
Aktorka. Ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od 2002 roku jest w zespole Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała tam m.in. tytułową rolę w „Balladynie” J. Słowackiego, Mirandę w „Burzy”, Helenę w „Śnie nocy letniej”, Lady Macduf w „Makbecie”, Anielkę w „Jak wam się podoba”, Marię w „Wieczorze trzech króli” W. Shakespeare’a. W 2003 roku w Sopocie odbyła się premiera jej recitalu „Tekstylia” z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Współpracowała z Teatrem Buffo, Laboratorium Dramatu („Agata szuka pracy” D. Łukasińskiej). W Teatrze Teatru TV zagrała m.in. w „Ślubach panieńskich” A. Fredro i „Bezładzie” K. Czeczota. Ma na swoim koncie liczne role filmowe i telewizyjne.

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można ją zobaczyć w spektaklach: 
„Ferdydurke” W. Gombrowicza w reż. M. Miklasz.

W Teatrze Dramatycznym zagrał również w spektaklach M. Bogajewskiej, E. Pietrowiak, J. Krofty, G. Chrapkiewicza, A. Tyszkiewicza, K. Rekowskego, O. Spišáka.

W 2001 roku otrzymała Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy w Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej, organizowanym przez Fundację Okularnicy. W 2003 roku otrzymała Nagrodę im. Tadeusza Łomnickiego za wybitne osiągnięcia w dwa lata po ukończeniu studiów.