Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

KULKA

KORCZAK DZISIAJ

40min | Scena Przodownik

Przyjaciel. Przyjaciółka. Przyjaciele. To słowa, które wciąż powtarzamy. Ale czy zastanawiamy się przy tym, czym tak naprawdę jest przyjaźń? Jak ją rozpoznać i jak o nią dbać?

KULKA to historia pewnej przyjaźni. Historia nieoczywista, bo opowiedziana bez słów – językiem muzyki, form plastycznych i ruchu. Jej bohaterami są dwaj muzycy, grający na ukulele. Ich występy, zabawy i wygłupy wydają się beztroskie, a więź silna i trwała. Ale pewnego dnia to się zmieni. Czy – i jak – przyjaciele poradzą sobie z tą sytuacją?

Autorski spektakl Tomasza Maśląkowskiego powstał z myślą o najmłodszych widzach, którzy dopiero uczą się, czym jest przyjaźń, ale też o ich dorosłych opiekunach. To zabawne i ciepłe przedstawienie z muzyką na żywo może być odczytywane na różnych poziomach w zależności od wieku i doświadczeń odbiorców. Jedno jest jednak pewne: dla wszystkich będzie wspaniałą zabawą.

W spektaklu został wykorzystany fragment Arii na strunie G Jana Sebastiana Bacha, pochodzącej ze suity orkiestrowej D-dur nr 3 w aranżacji i wykonaniu Grzegorza Mazonia.

Koprodukcja Fundacji LALE.Teatr i Wrocławskiego Teatru Lalek.


fot.

Twórcy

Reżyseria
Tomasz Maśląkowski
Muzyka
Grzegorz Mazoń
Światło
Alicja Pietrucka
Dźwięk
Robert Maniak
Inspicjentki
Marta Kurowska / Agnieszka Drobna

Obsada

Radosław Kasiukiewicz
Grzegorz Mazoń

Najbliższe spektakle

10:00 17-10

KULKA

12:00 17-10

KULKA

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www