Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Andriej Iwanow

KRUK Z TOWER

1h 30min (bez przerwy) | Mała scena

Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy Toffi a Krukiem z Tower przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?

PREMIERA 19  lutego 2021 r., Scena im. H. Mikołajskiej

Nagrody:

* Katarzyna Herman za rolę Matki otrzymała PIERWSZĄ NAGRODĘ AKTORSKĄ na 61. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej oraz została Naj-Bogusławską aktorką w plebiscycie publiczności.
* Konrad Szymański za rolę Syna otrzymał TRZECIĄ NAGRODĘ AKTORSKĄ na 61. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej.
* Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida 2022 - 21. edycja - nominacja dla Katarzyny Herman za rolę Matki

Spektakl bierze udział w programie TEATR POLSKA 2021
TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Program TEATR POLSKA powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.


 


fot. zdj. ze spektaklu: Krzysztof Bieliński, zdj. plakatowe: Piotr Smoliński

Twórcy

tłumaczenie
Bożena Majorczyk
reżyseria
Aldona Figura
scenografia i kostiumy
Joanna Zemanek
światła
Andrzej Król
projekcje
Marta Miaskowska
muzyka
Radosław Duda

Najbliższe spektakle

19:30 28-04

KRUK Z TOWER

19:30 29-04

KRUK Z TOWER

19:30 30-04

KRUK Z TOWER

Krytycy o spektaklu

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www