Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polski Teatr Tańca w Poznaniu

InstynkTY

45 min | Duża Scena

Spektakl jest ruchową odpowiedzią na pytanie, co łączy ludzi i zwierzęta. Jak budujemy bliskość, tworzymy dom, poszukujemy?
Poprzez ruch, działania z obiektami, światłem, dźwiękiem zespół artystyczny wciąga bardzo małe dzieci oraz bliskich im dorosłych do współdziałania opartego o to, co łączy (a jednocześnie współcześnie tak bardzo oddala) ludzi ze światem zwierząt - INSTYNKT.
Jak w tak dorosłym temacie spotkać się z bardzo małym dzieckiem? - tylko i wyłącznie w zaufaniu i wierze w to, że poznawanie świata poprzez ruch, doświadczanie go, rozwój w działaniu są czymś naturalnym - dla dzieci, ich bliskich oraz osób zawodowo zajmujących się tańcem. Z pełną akceptacją i w otwarciu na każdą z obecnych osób - tworzyć będziemy opowieść bez słów o spotkaniach, działaniach i relacjach, które leżą w naszej naturze, które każda z istot tworzy od urodzenia.
„InstynkTY” - spektakl z nurtu nowej choreografii - czerpie inspirację ze splotu dzikości przyrody i człowieka. Jego centralnym założeniem jest chęć podzielenia się z publicznością pięknem i niezwykłością zjawisk natury oraz zachęcenie do przyglądania się otaczającej rzeczywistości jako przestrzeni magii i pięknych relacji.

rekomendacja wiekowa: dla dzieci do lat 3 i bliskich im dorosłych

Premiera: 13 grudnia 2022, Polski Teatr Tańca, Małe Studio


fot.

Twórcy

Reżyseria, koncepcja: Alicja Morawska-Rubczak
Choreografia: Monika Kiwak
Scenografia, kostiumy: Justyna Łagowska
Muzyka: Sebastian Świąder

Obsada

Artyści-tancerze: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Momoko Den, Bartosz Dopytalski, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmieczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, JinWoo NamKung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Zofia Tomczyk, Emily Wong-Adryańczyk
 

Najbliższe spektakle

15:00 21-10

InstynkTY

16:30 21-10

InstynkTY