Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wrocławski Teatr Lalek

GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA?

80 min | Duża Scena

Cicho bądź!
Ile razy to słyszałaś, słyszałeś? Jak się czujesz, kiedy cię ktoś ucisza? A przecież tyle ważnych rzeczy dzieje się w hałasie. Głośno wyraża się najważniejsze emocje, jakie nam towarzyszą. Problem polega na tym, że niektórzy ludzie uparli się, żeby spędzać życie w ciszy. Albo przynajmniej w ciszy pracować. Rodzice mają w tej dziedzinie największy talent.
A gdyby istniała kraina hałasu? Taka, w której można bezkarnie i nie zwracając uwagi na innych drzeć się wniebogłosy? Wykrzyczeć wszystko, co mamy do wykrzyczenia i tłuc wszystkim o wszystko bez opamiętania? To by było!
GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA? to opowieść o rodzinie: zwyczajnej i niezwyczajnej jednocześnie – jak to rodzina. Mama, artystka rzeźbiarka, nie umie pracować w hałasie. Niestety, jej pracownia ceramiczna znajduje się w domu. Tym samym, w którym mieszka dwójka jej dzieci. A dzieci, cóż, są po prostu dziećmi. Spontanicznie wyrażają emocje, rozmawiają o ważnych rzeczach, zapraszają kolegów na nocowanki... mówiąc krótko, robią hałas. Problem w tym, że mama dostała akurat Duże Zlecenie.
Co ma zrobić trójka dzieci, zmuszonych do przebywania w absolutnej ciszy? Wiadomo: uciec. Bohaterowie niespodziewanie trafiają do krainy, w której hałas jest codziennością i można krzyczeć, ile dusza zapragnie.
Głośniej się nie da? Oczywiście, że się da!
Spektakl powstał na podstawie sztuki napisanej dla Wrocławskiego Teatru Lalek przez Michała Buszewicza –  dramatopisarza i reżysera, nominowanego do ostatnich Paszportów Polityki w kategorii „teatr”. GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA? to pierwszy dramat napisany – i wyreżyserowany – przez Buszewicza z myślą o dziecięcej publiczności.
Uwaga!
W spektaklu "Głośniej się nie da?" jest kilka bardzo głośnych scen, które mogą być niekomfortowe dla osób nadwrażliwych na dźwięki. Teatr udostępnia Widzom słuchawki wyciszające, ale ich liczba jest ograniczona (20 sztuk). O słuchawki prosimy pytać w szatni.

rekomendacja wiekowa: 6 – 9 lat i bliscy dorośli

Więcej: https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/spektakle/dla-dzieci/glosniej-sie-nie-da


KLUB DOBREJ ROZMOWY: JAK PRZETRWAĆ W RODZINIE, GDZIE KAŻDA OSOBA MA INACZEJ?
24.10, 11.30
Porozmawiamy o trudnym temacie różnych granic i potrzeb. Jak zmieścić wszystkie chęci i niechęci. Jak pozwolić istnieć przeciwieństwom. Jak sprawić by miejsce dla jednej osoby nie zabierało miejsca dla innych. Zapraszamy na rozmowę z elementami ćwiczeń warsztatowych z wymyślania uwzględniającego wszystkich sposobu bycia w rodzinie.
Prowadzenie: Dorota Ogrodzka

 


fot.

Twórcy

Tekst i reżyseria: Michał Buszewicz
Scenografia: Marta Kuliga
Kostiumy: Mikołaj Dziedzic
Muzyka: Aleksandra Gryka
Światło: Klaudyna Schubert
Choreografia: Katarzyna Sikora

Obsada

Kamila Chruściel, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Grzegorz Mazoń, Piotr Starczak

Najbliższe spektakle

10:00 24-10

GŁOŚNIEJ SIĘ NIE DA?