Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Simple page, placeholder image

FESTIWAL NOWE EPIFANIE


Festiwal Nowe Epifanie, organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawski interdyscyplinarny festiwal wielkopostny, którego celem jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną.

W trakcie tegorocznego Festiwalu na Scenie Przodownik zostaną zaprezentowane trzy spektakle, które powstały w ramach Laboratorium Nowych Epifanii organizowanego we współpracy z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy.
 

Ewa Mikuła, Sławomir Narloch

BOŻA KRÓWKA

REŻ. Sławomir Narloch
6, 7 MARCA G. 19:00 | 8 MARCA G. 17:00

„Boża krówka” to opowieść o młodym księdzu posługującym w wiejskiej parafii. Głównego bohatera poznajemy poprzez ludzi przychodzących do niego do spowiedzi. Seria spotkań w konfesjonale ujawnia problemy, z którymi mierzy się ksiądz: samotność, wątpliwości w wierze, kwestie własnej seksualności i nieuporządkowana przeszłość. Zarówno on, jak i jego rozmówcy tworzą społeczność ludzi zagubionych we własnych życiorysach. Poprzez kratkę konfesjonału zaglądamy do ich spowiedzi, heroicznych walk i małych sekretów. Tymczasem nad wsią wisi widmo końca świata. Czy bohaterom uda się przetrwać spotkanie z ostatecznym?

KUP BILET


Zuzanna Bojda

JEZIORO

REŻ. Daria Kopiec
27, 28 MARCA G. 19:00 | 29 MARCA G. 17:00

Trzy kobiety spotykają się nad jeziorem, aby zanurkować głębiej, niż to dotąd robiły – chcą sprawdzić, jaką tajemnicę skrywa ciemna tafla jeziora, które coraz mocniej je do siebie przyciąga. Niczym Maria Magdalena pragną poświęcić swoje życie ziemskie, żeby zbliżyć się do istoty rzeczy. Polifoniczność historii nurkujących kobiet składa się na narrację biblijnej postaci, tajemniczej mistyczki, żyjącej ponad dwa tysiące lat temu, która wyprzedzała czasy i podejmowała radykalne decyzje, krocząc podobnie anarchistyczną i rewolucyjną drogą, co sam Jezus.
Jaki jest sekret Marii Magdaleny? Dlaczego chcemy zdobywać szczyty albo schodzić na głębokość nieznanych wód? Czego nam brak, co pcha nas w stronę zabójczych fal?

KUP BILET


Michał Zdunik

WZÓR NA POLE TRÓJKĄTA

REŻ. JAN HUSSAKOWSKI
5 KWIETNIA G. 16:00, 19:00

Opowieść o trzech osobach, które postanawiają kochać się wzajemnie i stworzyć trwały związek. Budują własne świętości i kreują wewnętrzny dekalog. Czy taka utopia może przetrwać? Trójkąt miłosny to nie tylko seks. Ta trójka – dwie kobiety i mężczyzna – chce stworzyć pełen piękna, harmonii i miłości układ, którego członkowie będą się wzajemnie uzupełniać. Pomimo społecznego tabu bohaterowie próbują zbudować życie, jakie w pełni ich usatysfakcjonuje. Natrafiają jednak na coraz to nowsze przeszkody.
Twórcy spektaklu podejmują dyskusję z wpojonymi standardami i wzorcami społecznymi. Interesuje ich zderzenie poczucia grzechu i moralności z emocjami, uczuciami i intuicją. Spektakl powstał w Teatrze Nowym w Słupsku jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

KUP BILET

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www