Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Spektakle online 
czyli e-scena


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych spektakli online. Choć pierwotnie nagrania zostały zrealizowane na inne potrzeby, w zaistniałych okolicznościach chcemy umożliwić Wam dostęp do teatru bez wychodzenia z domu. Dołączcie w każdą sobotę o godz. 19.00 do oglądania. Spektakle zostaną udostępnione wyłącznie danego wieczoru, ale wyjątkowo możecie się spóźnić – link na naszym YT będzie działał do północy.

Drodzy Widzowie,
Udział w wydarzeniach DramatOnu, który rozpoczęliśmy w kwietniu i kontynuujemy w kolejnych miesiącach jest bezpłatny, ale jeśli chcielibyście wesprzeć naszą działalność w tym trudnym czasie, zachęcamy do zakupu cegiełki. Możecie wpłacić dowolną kwotę na cele statutowe teatru.
wpłać darowiznę >>
Dziękujemy, że jesteście z nami.


Minione spektakle (każdy z nich był udostępniony czasowo na kanale YouTube):
11.04 "Kilka scen z życia" w reż. Anny Gryszkówny
18.04 "Król Edyp" w reż. Jakuba Krofty
25.04 "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" w reż. Wojciecha Urbańskiego
09.05 "Niebezpieczna metoda" w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej
16.05 "Trzy siostry" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej
23.05 "Rzecz o banalności miłości" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego
30.05 "Coming out" w reż. Aleksandry Popławskiej
06.06 "Rosyjski kontrakt" w reż. Krzysztofa Rekowskiego
13.06 "Nosorożec" w reż. Artura Tyszkiewicza
20.06 "Gardenia" w reż. Aldony Figury
26.06 "Wyzwolenie" w reż. Piotra Jędrzejasa

04.07 "Niedźwiedź Wojtek" w reż. Ondreja Spišáka
11.07 "Miarka za miarkę" w reż. Oskarasa Koršunovasa

Watsjajana Mallanaga

KAMASUTRA

E-SCENA

”Kamasutra” to podręcznik sztuki życia. Mówi, jak spędzać czas, celebrować jedzenie i picie, z kim się przyjaźnić, jak osiągnąć harmonię ciała, emocji i umysłu. „Kamasutrę” przenika zmysłowość, która nie ogranicza się do miłości, ale wzbogaca nas w różnych wymiarach. Seks jest tu najwyższą formą przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia.

Według Watsjajany człowiek powinien się spełniać równocześnie w kilku sferach. Przyjemność, pieniądze, religia - trzeba dążyć do osiągnięcia satysfakcji w każdej z tych dziedzin. W akcie seksualnym wszystkie zmysły jednocześnie znajdują zaspokojenie, dzięki niemu przeżywamy najintensywniejsze emocje. – mówi Maria Krzysztof Byrski, autor przekładu.

"Kamasutrę" od większości podręczników i traktatów odróżnia poetycki język. Korzystając z oryginalnego tekstu postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, rozgrywajacą się na imprezie w domu młodego playboya. - mówi reżyserka Aldona Figura.

PREMIERA odbyła się 25 stycznia 2013 r., Teatr na Woli

więcej o spektaklu tutaj:

https://teatrdramatyczny.pl/kamasutra


18 lipca

sob. 19:00

Igor Ostachowicz

NOC ŻYWYCH ŻYDÓW

E-SCENA

Wyobraźcie sobie, że z piwnic waszego bloku wychodzą martwi Żydzi, żeby zemścić się na mieście, które o nich zapomniało. Co byście powiedzieli, gdyby do waszych drzwi zapukali żydowscy zombies - kapitan polskiego wojska - ze swoją równie nieświeżą córką i zażądali włączenia współczesnej muzyki? Jak byście zareagowali, gdyby  goście bez rąk i z przestrzelonymi twarzami ruszyli na shopping do Arkadii? A gdyby okazało się, ze trzeba ich bronić przed rodzimymi narodowcami? W takiej sytuacji postawiony zostaje bohater „Nocy żywych Żydów”.

PREMIERA odbyła się 4 kwietnia 2014 r., Scena im. G. Holoubka

więcej o spektaklu tutaj:
https://www.teatrdramatyczny.pl/noc-zywych-zydow


25 lipca

sob. 19:00

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www