Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Druga część cyklu "Dramatyczny od kulis" odsłoni kolejne teatralne zakamarki! Nowe odcinki koncentrują się na ludziach, których nie widzimy na scenie. Zazwyczaj dobrze ukryci, lecz zawsze na swoim miejscu!

Poznamy tajniki pracy inspicjenta i suflera. Akustyk i oświetleniowiec opowiedzą nam o specyfice swoich zawodów. Rekwizytor, który dba o każdy detal na scenie, garderobiane i charakteryzatorki zmieniające aktorów nieraz nie do poznania, zdradzą nam jak wygląda ich codzienna praca. A na koniec spotkamy niezastąpioną ekipę obsługi widowni, która tęskni za widzami tak samo jak widzowie za teatrem. Warto dodać, że ponownie, przez wszystkie tajniki poprowadzi nas głos Adama Ferencego. Zapraszamy na emisje kolejnych odcinków w każdy piątek wieczorem!

Minione odcinki:
"Inspicjent" / zobacz na youtube
"Suflerka" / zobacz na youtube
"Oświetleniowcy" / zobacz na youtube
"Akustycy" / zobacz na youtube
"Rekwizytorzy" / zobacz na youtube
"Charakteryzatorki" / zobacz na youtube
"Garderobiane" / zobacz na youtube
"Obsługa widowni" / zobacz na youtubeCzy będąc na Scenie im. G. Holoubka zwróciliście uwagę na ogromny żyrandol nad Waszymi głowami? Zapewne trudno go nie zauważyć, ale jeszcze trudniej wyobrazić sobie, że można do niego wejść. Jesteście ciekawi jak wygląda od środka? A może interesuje Was bardziej to, gdzie aktor spędza ostatnią godzinę przed spektaklem? Nasz nowy cykl "Dramatyczny od kulis" odsłoni przed Wami wiele teatralnych zakamarków! Zobaczycie jakie elementy za kulisami sprawiają, że na scenie dzieje się magia, choć ich nazwy jak "mosty" i "sztankiety" brzmią dość surowo. Przekonacie się także, że słowo "artysta" nie przynależy wyłącznie do aktorów, dramaturgów, reżyserów i scenografów, ale także między innymi do osób, które w piwnicznych pracowniach potrafią wyczarować najwspanialsze elementy dekoracji . Krótko mówiąc będziecie mogli zbliżyć się do tego, co tworzy ducha teatru, a nawet poznać mity (bądź fakty!) o duchach twórców krążących po teatralnych korytarzach.

Minione odcinki:
"Ludzie teatru" / zobacz na youtube

"Mechanika teatru" / zobacz na youtube
"Duchy teatru" / zobacz na youtube
"Rzemiosło teatru" / zobacz na youtube

Brak elementów do wyświetlenia