Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Anna Stela

(1984)
Aktorka/kompozytorka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jako aktorka i twórczyni muzyki teatralnej współpracowała m.in. z Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Starym, Łaźnia Nowa i Słowackiego w Krakowie, Teatrem Malabar Hotel w Warszawie.

Dwukrotna Stypendystka Miasta Krakowa (2009, 2011). W 2015 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”, w 2020 roku Stypendium Młoda Polska i Kultura w Sieci.  Laureatka m.in. Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego Szkół Teatralnych w Petersburgu (2008), XVII Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu (2017) – za muzykę do spektaklu „Ku Klux Klan - Tu mieszka miłość” w reż. Macieja Podstawnego; XXVIII Opolskiego Festiwalu Teatru Lalek (2017) za rolę Kławdii Chauchat w spektaklu „Czarodziejska Góra” w reż. Hendrika Mannesa; Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka” w Łomży za muzykę do spektaklu „Tutli Putli - kto jest dziki?” w reż. Magdaleny Miklasz (2018), XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu za rolę Zosi w spektaklu „Ferdydurke” w reż. Magdaleny Miklasz (2018).
 
W bieżącym repertuarze można ją zobaczyć w spektaklach:
„Pani Dalloway" V. Woolf w reż. M. Miklasz,
„Ferdydurke” W. Gombrowicza w reż. M. Miklasz,
„Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa w reż. M. Miklasz.
 
W Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy zagrała również na Scenie Przodownik w „Allegro moderato” Szymona Bogacza w reż. Krzysztofa Rekowskiego, Tutli-Putli. Kto jest dziki?” wg Bronisława Malinowskiego i Stanisława Witkiewicza, w reż. Magdaleny Miklasz.