Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Agnieszka Wosińska

(1968) 
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1993). W zespole Teatru Dramatycznego jest od 1994 roku, gdzie debiutowała rolą Ofelii w „Hamlecie” W. Shakespeare’a w reż. Andrzeja Domalika w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Zagrała w przedstawieniach Teatru Telewizji m.in. Agnieszki Glińskiej (Bankructwo małego Dżeka, 2000; Szczęście Frania, 2001; Nieobecny, 2002; Pieniądze i przyjaciele, 2005), Jana Englerta (Dziady, 1997), Macieja Dejczera (Szkarłatna litera, 1996). 

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można ją zobaczyć w spektaklach:
„Uszedłem tylko ja sam” C. Churchill, w reż. A. Glińskiej,
Hamlet” W. Shakespeare’a w reż. T. Bradeckiego,
„Madame” A. Libery w reż. J. Krofty.

W Teatrze Dramatycznym zagrała również w spektaklach M. Kality, O. Spišáka, M. Głuchowskiej, M. Miklasz, K. Lupy, A. Moguczija, G. Kani, P. Cieślaka, A. Glińskiej, J. Sawki, K. Warlikowskiego, A. Domalika, T. Słobodzianka, F. Bajona, J. Gruzy, R. Załuskiego, M. Hacketta, P. Wodzińskiego, M. Popławskiej i A. Lipiec-Wróblewskiej.
Za rolę tytułową w dyplomie Yerma w reż. Piotra Cieślaka otrzymała nagrodę na XI Festiwal Szkół Teatralnych (1993). W 2002 roku za rolę Mary w spektaklu Pamięć wody w reż. Agnieszki Glińskiej otrzymała Feliksa Warszawskiego za najlepszą rolę pierwszoplanową oraz nagrodę na I Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.