Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Agnieszka Roszkowska

(1975)
Aktorka. Absolwentka krakowskiej PWST z 1999 roku. Od tego samego roku należy do zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie, na deskach którego zagrała między innymi: Amalię w „Ausloschung – Wymazywanie” (T. Bernhard, reż. K. Lupa), Alicję w „Alicji w krainie czarów” (L. Carroll, reż. T. Hynek), Saszę w „Płatonowie” (A. Czechow, reż. P. Miśkiewicz), Irenę w „Siostrach” (E. Per Olov, reż. P. Cieślak) oraz Hannah w „Lulu na moście” (P. Auster, reż. A. Glińska). Grała także na deskach między innymi: Teatru Stara ProchOFFnia w Warszawie (Cudzoziemca i Piekarza w „Polowaniu na Żmirłacza” J. Papisa w reż. autora), Teatru Rozmaitości w Warszawie (w „Tlenie” I. Wyrypajewa, reż. A. Konieczna), oraz warszawskiego Centrum Artystyczne M25 (Jolantę Pikułę w „Bombie” M. Kowalewskiego w reż. autora).
Zagrała także tytułową rolę w „Julii” (L. Wilk, reż. K. Lupa) oraz Panienkę i Mniszkę w „Miarce za miarkę” (W. Shakespeare, reż. T. Bradecki) w Teatrze Telewizji. Ma na swoim koncie również role filmowe (w „Portrecie podwójnym” Mariusza Fronta i „Skazanym na bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego) oraz w serialach telewizyjnych (w „Na dobre i na złe” oraz w „Wiedźmach”). 

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można ją zobaczyć w spektaklach:
„Arka i Ego” kreacja zbiorowa według koncepcji L. Sosnowskiej
„Zamek” F. Kafki w reż. F. Szumińskiego,
„Uszedłem tylko ja sam” C. Churchill, w reż. A. Glińskiej,
„Pani Dalloway" V. Woolf w reż. M. Miklasz,
„I że cię nie opuszczę" G. Watkinsa w reż. A. Figury,
„Widok z mostu” A. Millera w reż. A. Glińskiej,
„Dziwny przypadek psa nocną porą” S. Stephensa w reż. J. Krofty,
„Nasza klasa” T. Słobodzianka w reż. O. Spišáka.

W Teatrze Dramatycznym zagrała również w spektaklach O. Koršunovasa, M. Kality, K. Rekowskiego, A. Popławskiej i M. Kality, A. Tyszkiewicza, A. Koniecznej, A. Korytkowskiej-Mazur, M. Marmarinosa, M. Miklasz i T. Węgorzewskiego, P. Miśkiewicza, K. Lupy, A. Moguczija, A. Glińskiej, M. Borczucha, P. Cieślaka, K. Rzączyńskiego, G. Kani, Ł. Garlickiego, T. Hynka, J. Opryńskiego. W 1995 roku na XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu otrzymała nagrodę za monodram „Bajka o dorastaniu”. Za rolę Sylwii w „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie nominowana była do Feliksa Warszawskiego za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą (Warszawa, 2005).