Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Agata Wątróbska

(1981)
Aktorka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Montownia oraz Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Była związana z Teatrem Dramatycznym im. G. Holoubka w Warszawie (była m. in. Pałaczką w „Borysie Godunowie” A. Puszkina). Zagrała w spektaklach P. Szkotaka M. Benoit, I. Kempy, P. Cieślaka. Współpracowała z Teatrem Na Woli im. T. Łomnickiego, gdzie zagrała w „Amazonii” M. Walczaka (za rolę Anety nominowana do Feliksa Warszawskiego), „Koziołku Matołku” K. Makuszyńskiego, „Proroku Ilji” T. Słobodzianka i Teatrem Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie (gra w „Śnie nocy letniej” W. Shakespeare’a). Występuje w Kabarecie na Koniec Świata.

W bieżącym repertuarze Teatru Dramatycznego można ją zobaczyć w spektaklach:
„Miłość od ostatniego wejrzenia” V. Rudan w reż. I. Kempy,
„Dziwny przypadek psa nocną porą” S. Stephensa w reż. J. Krofty.

W Teatrze Dramatycznym zagrała również w spektaklach A. Gryszkówny, J. Krofty, M. Bogajewskiej, A. Figury, G. Chrapkiewicza, A. Tyszkiewicza, O. Spišáka, A. Glińskiej, C. Garcii, A. Moguczija, P. Cieślaka i A. Lipiec-Wróblewskiej.

Otrzymała Wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Maggie w przedstawieniu „Tańce w Ballybeg” na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Została również wyróżniona w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz II miejscem i nagrodą publiczności w Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej.