Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

10 NAJLEPSZYCH WYDARZEŃ 2022 - ZANIKAJĄCY RANKING

Dokumentalna instalacja Work in progress.

| Duża Scena

Zanikający ranking to projekt interdyscyplinarny, lokujący się na styku instalacji, performansu i teatru. Inspiracją do powstania rankingu jest zacierająca się pamięć o 2022 r., a także kultura rankingów zamykających lata, sezony teatralne, nawet pojedyncze festiwale. Same w sobie - narcystyczne zjawiska mnożące się jak wirusy - mają podejrzany status. Wraz z nimi odsłania się się życie teatralne zarówno zakończone, jak i niebyłe. Teatr sytuuje się w tym kontekście jako żałobne medium, ale i medium niedowidzące. Wydarzenia z wczoraj - w perspektywie szybkich zmian giną w coraz szybszym “zanikaniem rzeczywistości”.  Tymczasem 2022 r. zmienił Warszawę nietylko w polu audialnym. Dlatego do współtworzenia zanikającego rankingu zaproszone zostały artystki i artyści przybyli do Warszawy na skutek wojny. To z nimi współtworzony jest  zapis pamięci 2022 r.
 
Do sprawdzania tego co widać, a czego nie widać w medialnej pamięci o 2022 r. zaproszona zostaje również publiczność. O tym, jak przekroczyć pamięciowe tabu wojny, doświadczyć pamięci migracji i stabilizacji żywych, obecnych, radzących sobie w nowej rzeczywistości kobiet opowie wielojęzyczna historia o najważniejszych wydarzeniach ubiegłego roku.

Pawilon Teatru Dramatycznego (pl. Defilad 1 przed wejściem do Teatru Dramatycznego)
21 listopada 2023 r. 19:00
22 listopada 2023 r. 19:00
23 listopada 2023 r. 19:00

Instytucje Fundacja Teatr Malabar Hotel oraz Teatr Dramatyczny biorą udział w organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programie rezydencji artystycznej dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy.
Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawa.Spektakl grany jest z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


WSTĘP WOLNY
fot.

Twórcy

reżyseria
Katarzyna Minkowska
dramaturgia
Marcin Bartnikowski
scenografia
Marcin Bikowski
materiały video
Lena Holosiy/Dmitry Szabaldin
muzyka
Matheu Pyndus-Pastukh
produkcja
Katarzyna Szumlas
asystentka reżyserki
Olga Sulimenko
tłumaczenia
Rozalia Kucherova
warsztaty
Maria Wasińska-Stelmaszczyk


 

Obsada

Natalia Mazur
Daria Novikova
Natalia Datsenko
Lilia Kozub
Marcin Bartnikowski
Marcin Bikowski


W warsztach wydobywczych udział wzięli: Matheu Pyndus-Pastukh, Nataliia Datsenko, Rozalia Kucherova, Lilia Kozub, Hanna Novak, Daria Novikova, Igor Szub, Nataliia Szub

Najbliższe spektakle

Krytycy o spektaklu