Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Simple page, placeholder image

WARSZAWA DLA UCZNIA

WARSZAWA DLA UCZNIA

W marcu 2019 roku Prezydent m.st. Warszawy wprowadził program "Warszawa dla Ucznia". Jeden z jego punktów - „Warszawa w klasie, klasa z Warszawą” - to dofinansowanie w wysokości 100 złotych rocznie dla stołecznych uczniów na wyjścia m.in. do instytucji kultury. Celem projektu jest stworzenie możliwości uczestnictwa w kulturze uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy swój różnorodny repertuar kieruje także do młodzieży. Na naszych scenach wystawiamy zarówno adaptacje klasycznych utworów, jak i przedstawienia poruszające współczesne problemy. Przygotowaliśmy ofertę spektakli dla uczniów szkół średnich, którą prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że bogaty repertuar jaki mamy Państwu do zaproponowania sprawi, że odnajdą w nim Państwo spektakle dostosowane do potrzeb uczestników, a wizyta w naszym Teatrze zaszczepi lub rozwinie w młodzieży zainteresowanie sztuką teatralną.
 

PROPOZYCJA REPERTUAROWA DLA SZKÓŁ ŚREDNICH

CABARET na Scenie im. G. Holoubka (pl. Defilad 1) | SPRAWDŹ TERMINY

Meine Damen und Herren, Ladies and Gentlemen! Witajcie w Kabarecie Kit Kat, witajcie w przedwojennym Berlinie, mieście, które potrafi bawić się jak żadne inne! Jesteśmy świadkami romansu piosenkarki kabaretowej i amerykańskiego pisarza. Żyjemy szalonym światem kabaretu, ale czujemy też rosnącą atmosferę zagrożenia za jego drzwiami. Berlin przypomina Titanic - orkiestra gra w najlepsze, ludzie wirują w tańcu, a statek za chwilę zderzy się z górą lodową.

DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNA PORĄ na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego (ul. Kasprzaka 22) | SPRAWDŹ TERMINY

Poznajcie Christophera jest matematycznym geniuszem i wie prawie wszystko o astronomii. Nie lubi tłumów, boi się obcych, nie odczytuje uczuć ani metafor. Właśnie został oskarżony o zabicie psa sąsiadki i postanowił sam znaleźć winnego. W trakcie śledztwa, odkrywa niewygodne tajemnice rodzinne i choć nigdy wcześniej nie opuścił samodzielnie własnej ulicy, wyrusza w ekscytującą wyprawę do Londynu.

FERDYDURKE na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego (ul. Kasprzaka 22) | SPRAWDŹ TERMINY

Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę - za małą i obklejoną wyżutą gumą. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.