Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

POBUDKA

1 godz. | Scena Przodownik


Dawno dawno temu, a może i nie tak dawno, a właściwie to może teraz, żyje sobie pewna dziewczyna. Nie jest ani specjalnie ładna, ani dobra, pobożna tym bardziej, nie jest jedną z księżniczek, o których sama czytała w dzieciństwie. Jest po prostu zwyczajną dziewczyną jakich wiele w jej krainie. Dziewczyna powinna już dorosnąć i stać się kobietą. Powinna wiele rzeczy, a jeszcze więcej nie powinna. Tymczasem ona gubi się w lesie. Niezdara. A tu jak wiadomo czyha pełno niebezpieczeństw. Dobrze byłoby wydostać się z tego lasu, jednak nie wiadomo która ścieżka jest właściwa.
 
„Pobudka”  to solowy spektakl  lalkowy inspirowany najpopularniejszymi baśniami braci Grimm. Głównym tematem przedstawienia jest kobiecość dzisiaj. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy czy są sobie zupełnie obce?
 
Spektakl zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku      
Partnerzy spektaklu :  Białostocki Teatr Lalek, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

fot. Tomasz Pienicki

Twórcy

pomysł i wykonanie : Natalia Sakowicz
opieka artystyczna : Marcin Bartnikowski
tekst : Zuzanna Bojda, Natalia Sakowicz
scenografia : Maria Żynel
muzyka : Anna Stela
konsultacje choreograficzne : Marta Bury
światło : Maciej Iwańczyk
 

Obsada

Natalia Sakowicz
 

Najbliższe spektakle

19:00 23-02

POBUDKA

Partnerzy

strony www strony www strony www strony www