Spektakle goscinne

 ROKCY BABLOA

„Rokcy Babloa” to autorski spektakl Teatru Alatyr inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone'a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: Miał szansę jak jeden do miliona.

Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi - opowiadając własną, uniwersalną historię. 

Historię nas, którzy robimy ten spektakl.
Historię naszych zwycięstw i porażek.

Spektakl realizowany w ramach rezydencji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
Spektakl otrzymał dofinansowanie ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Scenariusz i reżyseria - Jakub Kasprzak
Przestrzeń - Adam Karol Drozdowski
Muzyka - Paweł Jeleniewski
Produkcja - Paweł Klica

Obsada:

Bartosz Budny jako BARTOSZ BUDNY
Michał Karczewski jako MICHAŁ KARCZEWSKI
Rafał Pietrzak jako RAFAŁ PIETRZAK
Julia Sacharczuk jako JULIA SACHARCZUK (wybrane spektakle)

 

Czas trwania: 2 godz. bez przerwy

 

Koncert EDYTA GÓRNIAK AKUSTYCZNIE - Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy 14.11.2018,  godz. 17:45 i 20:30

Serdecznie zapraszamy na od lat wyczekiwaną przez publiczność Edyty Górniak - Akustyczną Trasę Artystki. Mimo setek wystąpień na wielkich scenach także światowych, Edyta Górniak po raz pierwszy wyrusza w trasę tak niezwykle intymną...

Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które nigdy wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka,  szczególnie dla największych smakoszy twórczości Edyty. 

Zapraszamy na wyjątkowe, muzyczne i tak długo oczekiwane spotkanie z Artystką najwyższej klasy głosu, w towarzystwie muzyki na żywo.

Bilety do nabycia tylko i wyłącznie  przez ebilet.

Teatr Dramatyczny nie prowadzi sprzedaży biletów, we wszelkich sprawach związanych z koncertem prosimy kontaktować się z panem Jerzym Grazdą +48 501312571

Organizatorem koncertu jest: Firma LUX Jerzy Grazda. 

 

 

Zapraszamy na koncert charytatywny pod nazwą „Jesteśmy (z) Nadzieją”

Koncert z udziałem wybitnych artystów – wykonawców, w tym: Mateusza Damięckiego, Doroty Osińskiej, Kacpra Kuszewskiego, Marka Piekarczyka, Janusza Krucińskiego, Rafała Szatana, Aurelii Luśni, Marty Wiejak i Teatru Impro ABOVO.
Zespół muzyczny pod kierownictwem: Pawła Stankiewicza, w składzie: Piotr Banaszek, Paweł Bomert, Bartek Krauz, Piotr Maślanka.

miejsce: Scena im. G. Holoubka /PKiN
termin: 24 kwietnia 2018, wtorek, godz. 19:00
bilety wstępu dostępne wyłącznie u organizatora przez ebilet oraz empik
więcej informacji: https://www.facebook.com/events/359797801201439/

Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na pomoc ludziom bezdomnym i ubogim udzielaną przez Przychodnię dla Bezdomnych Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia "Lekarze Nadziei". Przychodnia od ponad 20 lat świadczy bezpłatną pomoc medyczną osobom bez szans na świadczenia w publicznych placówkach ochrony zdrowia, a lekarze w niej pracujący to wolontariusze.

Organizator: Warszawski Oddział Stowarzyszenia "Lekarze Nadziei"
Współorganizator: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Koncert charytatywny „Jesteśmy (z) Nadzieją” organizowany jest w ramach projektu  „Nowa jakość kultury – poprawa dostępności do zasobów kultury poprzez modernizację i wyposażenie sali widowiskowej oraz wybranych scen teatralnych m. st. Warszawy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, Osi priorytetowej V. Gospodarka przyjazna środowisku, Działania 5.3 Dziedzictwo Kulturowe, typ projektów „Poprawa dostępności do zasobów kultury poprzez ich rozwój i efektywne wykorzystanie”.

Celem koncertu jest :
1)         propagowanie pozytywnego wizerunku osób w trudnej sytuacji finansowej, osób bezdomnych, osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz promowanie idei Stowarzyszenia Lekarze Nadziei wśród mieszkańców Warszawy

2)         zwiększenie rozpoznawalności Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy oraz Przychodni dla Bezdomnych prowadzonej przez Organizatora, jako Miejsc Przyjaznych Seniorom

3)         niwelowanie barier uniemożliwiającym osobom w trudnej sytuacji finansowej na uczestnictwo w życiu kulturalnym.

 

 

 

 

                         IRAŃSKA KONFERENCJA

spektakl gościnny

autor tekstu i reżyser: Iwan Wyrypajew
przekład polski: Karolina Gruszka

przekład angielski: Cazimir Liske, Boris Wolfson

PREMIERA 14 WRZEŚNIA 2018 R.
SCENA NA WOLI IM. TADEUSZA ŁOMNICKIEGO

 

reżyseria: Iwan Wyrypajew
II reżyser: Michał Rogalski
kostiumy: Maria Duda
scenografia: Karolina Bramowicz
muzyka: Jacek Jędrasik
światło: Adam Czaplicki
producent wykonawczy: Piotr Duda
asystent produkcji: Paulina Strzyga

 

Obsada:

Astrid Petersen – Agata Buzek / Anna Moskal,
Ojciec Augustyn – Redbad Klynstra-Komarnicki,
Magnus Tomsen – Philipp Mogilnitskiy,
Shirin Shirazi – Patrycja Soliman / Justyna Kowalska,
Emma Schmidt-Poulsen – Magdalena Górska,
Gustaw Jensen – Mariusz Zaniewski,
Daniel Christensen – Juliusz Chrząstowski / Michał Klawiter,
Philipp Rasmussen – Krzysztof Kumor,
Oliver Larsen – Richard Berkeley,
lektorzy – Jan Hussakowski / Michał Klawiter / Anna Moskal

 

Czas trwania: 2 godziny bez przerwy

 

Produkcja: Dom Artystyczny WEDA, Aksenov Family Foundation we współpracy z MIA Group oraz Fundacją Sztuki Kreatywna Przestrzeń
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Prapremiera najnowszej sztuki Iwan Wyrypajew, przez „The New York Timesa” nazwanego najbardziej obiecującym dramatopisarzem Europy. Duża dawka humoru i inteligentnej ironii połączona z ważkimi pytaniami i diagnozami współczesności.

W Kopenhadze odbywa się międzynarodowa konferencja naukowa poświęconej sytuacji Iranu. Naukowcy, dziennikarze, działacze społeczni, przedstawiciele władz, duchowni oraz irańska poetka, która po 20 latach spędzonych w areszcie domowym opuściła ojczyznę, spotykają się, aby na przykładzie Iranu rozmawiać o tym, czy i na jakich zasadach mogą się porozumieć ludzie wychowani w odmiennych tradycjach religijnych i społecznych. Duchowość i rozwój wewnętrzny, relacje między wiedzą i wiarą, rozumienie wolności, różnica między wiedzą a informacją – w ich wypowiedziach i polemikach odbija się wiele dylematów, z którymi mierzymy się w życiu codziennym. Sztuka jest intymnym dialogiem o otaczającym nas świecie i o nas samych.

Iwan Wyrypajew wnikliwie i bez uproszczeń rysuje portrety swoich bohaterów. Z szacunkiem odnosi się do stanowisk, jakie w sprawie tego kontrowersyjnego tematu przyjmują jego bohaterowie. Stwarza bezpieczną przestrzeń do rozmowy, reżyseruje „Irańską konferencję” z szacunkiem dla swoich bohaterów i przede wszystkim – w poczuciu pełnego zaufania i szacunku dla widzów.

WIECZÓR PANTOMIMY

W wieku XX sztuka pantomimy stała się teatrem autonomicznym, całkowicie niezależnym od innych form scenicznych. Pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku wielki mim Marcel Marceau stworzył serię etiud pantomimicznych „Pantomimes de style”, które stały się wzorem języka i zasad tej sztuki dla wielu przyszłych pokoleń. Identyfikacja aktora mima z emocjami, uczuciami, osobami, otaczającym go światem oraz interpretacja zjawisk w nim zachodzących, to istota współczesnej pantomimy.
Od wielu lat w Warszawskim Centrum Pantomimy powstają krótkie formy teatralne realizowane przez aktorów Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz adeptów Studia Pantomimy.
Wystawiane głównie podczas międzynarodowych festiwali, rzadko mogą być prezentowane w Warszawie. Tym razem postanowiliśmy zebrać etiudy, które w ciągu ostatnich 3 lat swoją premierę miały w Berlinie, Pradze i Sankt Petersburgu.
Zapraszamy Państwa na Wieczór pantomimy, podczas którego zaprezentujemy różnorodne oblicza sztuki teatru bez słów.

Bartłomiej Ostapczuk

 

Występują: Ewelina Grzechnik, Karina Saczuk, Paulina Staniaszek, Renata Birska, Magdalena Kultys,
Karolina Stanisławska, Justyna Filinowicz, Małgorzata Watras, Wojciech Rostowski

Opieka artystyczna: Bartłomiej Ostapczuk

czas trwania: 70 minut bez przerwy

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa