Fabulamundi

Fabulamundi. Dramaturgia w Europie: Ponad granicami?

 

Bieżąca edycja projektu adresowanego do europejskich dramaturgów odbywa się pod hasłem Ponad granicami? i potrwa do 2020 roku.  Wezmą w niej udział teatry z 10 krajów: Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Rumunii, Austrii, Belgii, Polski, Wielkiej Brytanii i Czech.

Oprócz Teatru Dramatycznego w działania Fabulamundi zaangażowały się: organizacja PAV z Rzymu (lider projektu), Teatrul Odeon (Rumunia), Creative Skillset (Wielka Brytania), Fundacion Sala Beckett/ Obrador International De Dramaturgia (Hiszpania), Interkulturelles Theaterzentrum (Niemcy), Ratio Diffusion (Francja) czy Wiener Wortstaetten (Austria). Do zadań Teatru Dramatycznego należy m.in.: wybór 10 dramaturgów, którzy będą reprezentowali Polskę za granicą, przygotowywanie tłumaczeń sztuk, udostępnianie i promowanie ich wśród współpracujących w ramach programu instytucji, a także produkcja i gościnne prezentacje spektakli, stworzenie międzynarodowej sieci dramatopisarzy, organizacja warsztatów, rezydencji artystycznych i wymiana doświadczeń z zakresu produkcji spektakli i promocji współczesnego teatru.
Podsumowaniem tej edycji programu będzie organizacja europejskiego festiwalu Fabulamundi, który odbędzie się w Rzymie w 2020 roku.

Projekt współfinansowany jest przez Kreatywną Europę.

Oficjalna inauguracja projektu nastąpi 30 listopada 2017 r. podczas konferencji prasowej, która odbędzie się o godzinie 10.00 w Sali im. W. Zatorskiego w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy (wejście główne od strony Placu Defilad).

 

Projekt Fabulamundi. Playwriting Europe: Beyond Borders? współfinansowany jest przez program Kreatywna Europa.

 

 

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa