KINGA KACZOR

NAJPIĘKNIEJSZA NA ŚWIECIE  PIOSENKA O MIŁOŚCI

 

"Bohaterce śpiewogry per formatywnej – Kasieńce Drugiej Zmiany – dana jest niepowtarzalna szansa, żeby zaśpiewać najpiękniejszą na świecie piosenkę. Ale z pewnych powodów jej się nie udaje. Dzieją się natomiast inne rzeczy. W piwnicy zamieszkuje hipopotam, przypływ podmywa świąteczny stół, na brzuchu Kasieńki pojawia się olśniewająca krosta, która zostaje uznana za najpiękniejsze dzieło sztuki na świecie. Samotna, surrealna podróż do dzieciństwa – poprzez muzykę i wyobraźnię – gdzie bije źródło najbardziej pierwotnego i realnego lęku." - mowi o spektaklu reżyserka Maria Kwiecień.

 

Bohaterka część swoich zwierzeń wyśpiewuje, część melorecytuje. Na scenie akompaniuje jej akordeon.

Prapremiera 3 grudnia 2010 W Laboratorium Dramatu

W monodramie występuje Kinga Kaczor, która jest zarazem autorką tekstu. Spektakl reżyseruje Maria Kwiecień.  Na akordeonie gra  Karol Śmiałek.

Projekt monodramu został nagrodzony w konkursie Sztuka Monologu (organizowanym przez Laboratorium Dramatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Dom Pracy Twórczej w Wigrach). Jury nagrodziło efekty pracy zespołowej – teksty monodramów i koncepcje ich wystawienia, przygotowane przez autora reżysera i aktora.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa