Anna Wojnarowska

ISMENA - NIEOPISANA SIOSTRA

 

Bohaterka monodramu opowiada o swojej surowej matce, ojcu, który faworyzuje jej siostrę, młodszym bracie, który zabija starszego brata, wujku, który zmusza ją do małżeństwa i wreszcie o znienawidzonej przez siebie siostrze.


.
.
.
.
W monodramie występuje Anna Wojnarowska
Reżyseria: Jolanta Denejko
Scenografia: Dorota Proba
Kierownictwo produkcji: Magdalena Romańska
Inspicjent: Natalia Mołodowiec

Ismena jest młoda, bardzo młoda, jest kimś, kto jeszcze niczego nie przeżył. Ale jednocześnie wszystko zostało już za nią przeżyte. Jest cieniem, mrokiem matki, siostry, brata, ojca, stryja, mężczyzny.  Jest ich brakiem, ich potrzebą, którą gorączkowo musi sobą zapełnić. W tej gorączce nie starcza miejsca na jej własne życie, na prawdziwe relacje. Ismena żyła życiem na życzenie innych. Bohaterka musi się oczyścić z tych opowieści. Oczyścić z oczekiwań i wyobrażeń. Zaczyna z wielką energią. Ale za pierwszym opowiadaniem jest następne, i kolejne, i jeszcze kolejne. Historie coraz bardziej ją niewolą i wyczerpują. I kolejna, i kolejna. Nic nie zostanie jej darowane. /Jolanta Denejko/


Ismena. Gorsza, nieopisana, zapomniana siostra. Ta, która się podporządkowuje, idzie na kompromis, zafałszowuje prawdę. Jako świadek zagłady daje fałszywy certyfikat, wywołuje etyczny niepokój, udowadnia rację większości. My jesteśmy Ismenami - życie bez kompromisów nie jest możliwe, ale prawdziwym życiem nie jest też życie pod dyktando otoczenia. /Anna Wojnarowska/
.
Prapremiera – 10 grudnia 2010  w Laboratorium Dramatu

Spektakl grany na scenie Przodownik ul. Olesińska 21, trwa około 50 minut.

Projekt monodramu został wyróżniony w konkursie Sztuka Monologu (organizowanym przez Laboratorium Dramatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Dom Pracy Twórczej w Wigrach). Jury nagrodziło efekty pracy zespołowej – teksty monodramów i koncepcje ich wystawienia, przygotowane przez autora reżysera i aktora.
.

spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa