ARTUR URBAŃSKI

"LUNA"

 

WYSTĘPUJE -  KAROLINA DAFNE PORCARI

REŻYSERIA - ARTUR URBAŃSKI

KOSTIUMY - OLGA TURCZAK

 

Historia nastolatki Luny, która zabija koleżankę w wypadku drogowym. Gnębiona wyrzutami sumienia Luna wstępuje do zakonu, gdzie poznaje swojego przewodnika duchowego. Pewnego dnia zostaje przez niego brutalnie zgwałcona. Historia bohaterki staje się tematem programu telewizyjnego.

Spektakl w konwencji telewizyjnego show z widownią w studio. Aktorka wciela się w postać bohaterki, piosenkarki,  prowadzącego rozmowę w studio i zaproszonych gości.

"Lunę" reżyseruje Artur Urbański, który ma na swoim koncie filmy fabularne ("Belissima"), przedstawienia teatralne (m.in. "Wiarołomni" I. Bergmana w TR Warszawa, "Powrót do domu" H. Pintera w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu) i filmy dokumentalne (m.in. "Czasem jak budzę się w nocy, to nie wiem, gdzie jestem").   

Występuje Karolina Dafne Porcari, która występowała m. in. W  "Wiarołomnych" I. Bergmana w reżyserii Artura Urbańskiego w TR Warszawa i "Borysie Godunowie" w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Operze Narodowej. Aktorka zagrała również w niemieckich filmach fabularnych ("Paulina", "Oshima", 'Vicki Ficky").

Projekt monodramu został nagrodzony w konkursie Sztuka Monologu (organizowanym przez Laboratorium Dramatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Dom Pracy Twórczej w Wigrach). Jury nagrodziło efekty pracy zespołowej – teksty monodramów i koncepcje ich wystawienia, przygotowane przez autora reżysera i aktora.

PRAPREMIERA - 13 LISTOPADA  2010 W LABORATORIUM DRAMATU


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa