Malina Prześluga
.
STEPHANIE MOLES DZIŚ RANO ZABIŁA SWOJEGO MĘŻA, A POTEM ODPIŁOWAŁA MU PRAWĄ DŁOŃ
 
Stephanie Moles dziś rano zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń. Stephenie Moles odchyliła zaplamioną firankę. Koniecznie muszę pozbyć się tych plam – pomyślała. Zdziwiła się, że tego dnia potrafi myśleć o tak błahych sprawach. I, jakby na złość, w jednej chwili wyobraźnia Stephenie pogalopowała sobie tylko znaną ścieżką. Przed oczami stanął jej szereg płynów do płukania tkanin. Czy istnieje .płyn do usuwania krwi? Vanish do usuwania uporczywych plam. Własnoręcznie zrobiony krochmal. Krew. Ach, cóż za okrutne słowo okazało się być zaklęciem otwierającym bramy wolności. Palce Stephenie czule musnęły zbrukany materiał. Zdążył już wyschnąć w promieniach wiosennego słońca i Stephenie zmarkotniała, bo na opuszkach nie pojawił się żaden ślad. Już nigdy – pomyślała i przez skroń przemknął jej cień. Już nigdy – powtórzyła w myślach, by zamachać ogonem do sobie tylko znanych wspomnień.
.
Monodram balansujący między kryminałem a czarną komedią. Opowieść o nowoczesnej  rodzinie i zakazanej miłości, która prowadzi do zabójstwa.

Stephanie Moles to kryminał, w którym krok po kroku dowiadujemy się „kto zabił”. Z drugiej strony to dramat obyczajowy, podejmujący temat chorych relacji w klasycznej rodzinie z dużego miasta. To również podróż przez konwencje – tragedia łamana jest czarnym humorem, psychodrama zmienia się w komedię slapstikową. Nie chcemy diagnozować stanu społeczeństwa, ale raczej namówić publiczność do wspólnego lotu - mówi o sztuce reżyser Kuba Kowalski


Występuje Anna Smołowik, zdobywczyni Feliksa Warszawskiego 2010 za debiut w spektaklu „Kompleks Portnoya” w Teatrze Konsekwentnym.

Reżyseria – Kuba Kowalski

Scenografia - Katarzyna Stochalska

Światła – Damian Pawella

Projekt monodramu został wyróżniony w konkursie Sztuka Monologu (organizowanym przez Laboratorium Dramatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Dom Pracy Twórczej w Wigrach). Jury nagrodziło efekty pracy zespołowej – teksty monodramów i koncepcje ich wystawienia, przygotowane przez autora reżysera i aktora.

Premiera 5 listopada 2010 roku, w Laboratorium Dramatu

Spektakl grany na scenie Przodownik ul. Olesińska 21, trwa 50 minut.
.
.

 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa