Karol Wróblewski

(ur. 1972) Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku. Grał na deskach między innymi: Teatru na Woli w Warszawie (między innymi Kim Dzong Huia w „Wyścigu spermy” Macieja Kowalewskiego w reżyserii autora), łódzkiego Stowarzyszenia Teatralnego – Teatr 77 (Romantycznego chłopca w „Sukni ślubnej” Nelsona Rodriguesa w reżyserii EduardaTolentino), warszawskiego Teatru Żydowskiego (Motła w „Skrzypku na dachu” Jerry’ego Bocka w reżyserii Jana Szurmieja) oraz Teatru Polonia w Warszawie (w spektaklu „Darkroom” Rujany Jeger w reżyserii Przemysława Wojcieszka; spektakl grany obecnie na deskach warszawskiego Och-Teatru).

Od 2006 roku związany jest z Teatrem Studio w Warszawie, w którym zagrał między innymi: Sir Kay’a w „Prze(d)stawieniu” (Tankred Dorst i Ursula Ehler, reż. Agata Duda-Gracz), Synalka w „Bitwie pod Grunwaldem” (Tadeusz Borowski, reż. Marek Fiedor), Abnola w „Nienasyceniu” (Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Tomasz Hynek) oraz Ludwika w „Oczarowaniu” (Hermann Broch, reż. Marek Fiedor).

Zagrał także w filmie „Zutaten fur traume” Gordiana Maugga oraz w serialach telewizyjnych, między innymi w „Na dobre i na złe” i „Plebanii”.

W Teatrze Na Woli gra Zygmunta w "Naszej klasie" w reżyserii Ondreja Spisaka. Tadeusza Słobodzianka. Na deskach Laboratorium Dramatu grał Norberta w spektaklu „Maestro” Jarosława Abramowa-Newerlego w reżyserii Anny Smolar. Wziął także udział w czytaniu „Ziny” Julii Holewińskiej w reżyserii Aldony Figury.

 


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa