Marcin Chlanda

Marcin Chlanda (1980)

Scenograf, absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej. Stworzył scenografię m.in. do spektakli Piotra Jędrzejasa („Edmond” Davida Mameta w Stowarzyszeniu Teatralnym N50, „Bajzel” Krzysztofa Czeczota w Teatrze Ludowym w  Nowej Hucie, „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, „Kartoteka” Tadeusza Różewicza w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach) , Bogny Podbielskiej 30 sekund” wg Juliusza Słowackiego w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu oraz autorskich spektakli Inki Dowlasz („Wakacje w Holandii” w Teatrze Ludowym Kraków-Nowa Huta i „Idź się leczyć” w Teatrze Śląskim w Katowicach).Współtworzył wystawę "Według Wyspiańskiego" w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w roku 2007.

Podczas XXXII Opolskich Konfrontacji Teatralnych w 2007 roku został uhonorowany nagrodą za scenografię do przedstawienia „30 sekund” wg Juliusza Słowackiego w reżyserii Bogny Podbielskiej w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.

W Laboratorium Dramatu stworzył scenografię do "Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś" Michała Walczaka w reżyserii Piotra Jędrzejasa.

 


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa