Anna Kadulska

(ur. 1967) Absolwentka PWST w Krakowie. Od 1991 roku aktorka Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie zadebiutowała rolą Muszki w "Skizie" Gabrieli Zapolskiej (reż. Ewa Kutryś). Na deskach tego teatru występowała m.in. w spektaklach reżyserowanych przez Annę Polony ("Co się w duszy gra" Stanisława Wyspiańskiego, "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry), Bartosza Zaczykiewicza ("Amfitrion" Moliera, "Rzeźnia" Sławomira Mrożka), Krzysztofa Babickiego ("Intryga i miłość" Fryderyka Schillera, "Wyzwolenie" Stanisława Wyspiańskiego, "Pułapka" Tadeusza Różewicza), Tomasza Mana ( "Eu" Tomasza Mana, "Świat jest skandalem" Tomasza Mana), Tadeusza Bradeckiego ("Żołnierz królowej Madagaskaru" Juliana Tuwima, "Poskromienie złosnicy" Williama Szekspira) i Gabriela Gietzky'ego ("5 razy Albertyna" M. Trambley'a).

Zagrała również w spektaklach Teatru TV ('"Non-stop-show" Tadeusza Rózewicza w reżyserii Jerzego Jarockiego i "Śmiech w ciemności" Vladimira Nabokova w reżyserii Filipa Bajona)

Otrzymała wiele nagród, m.in.: nagrodę za monodram "Śmierć Ofelii" wg Stanisława Wyspiańskiego (Toruń - XXVII OFTJA ), Złotą Maskę za rolę Lady Milford w "Intrydze i miłości" w Teatrze Śląskim w Katowicach, II miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego aktora w Teatrze Śląskim w sezonie 2005/2006, nagrodę za rolę Szwaczki II w spektaklu "Szwaczki" z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach na VII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu.

Aktorka została też odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.
W Laboratorium Dramatu wcieliła sie w postać Ślepej w sztuce "Cukier Stanik" Zyty Rudzkiej w reżyserii Gabriela Gietzky'ego.

spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa