Sztuka Dialogu 2007Sztuka Dialogu w Lublinie 2007

Piąta edycja warsztatów odbyła się w dniach 20-30 lipca 2007 roku, po raz pierwszy w innej lokalizacji – Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie pod Lublinem. Tym razem punktem wyjścia do dyskusji i późniejszych improwizacji zamiast konkretnego tekstu przeznaczonego na scenę był temat – historia Żydów polskich, a w szczególności Żydów lubelskich: od XVI wieku, poprzez chasydów, Widzącego z Lublina, XIX wiek, Singera i międzywojnie, holocaust, PRL, aż do współczesności.

Uczestnicy warsztatów sięgali do różnych źródeł – począwszy od Tory i Biblii, poprzez pamiętniki, relacje, dokumenty, artykuły prasowe, a skończywszy na utworach literackich. Podstawowym problemem poruszanym w czasie rozmów były stosunki polsko-żydowskie i problem antysemityzmu.

Tym razem rola dramaturgów polegała na zapisywaniu ciekawych dla nich improwizacji oraz, w dłuższej perspektywie i według uznania twórców, na tworzeniu tekstów inspirowanych tematem warsztatów. Teksty powstałe po VI edycją Sztuki Dialogu miały swoje premiery w kilku polskich teatrach.

Organizatorami warsztatów byli: Towarzystwo Autorów Teatralnych, Teatr NN w Lublinie, Konfrontacje Teatralne w Lublinie, Fundacja Nowy Staw i Miasto Lublin.

 

Lista uczestników

Relacje i zdjęcia z kolejnych dni warsztatów

Wywiady z uczestnikami


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa