Sztuak Dialogu 2006Sztuka Dialogu z Szekspirem

IV edycja Sztuki Dialogu nad Wigrami, która odbyła się w dniach 21-31 lipca 2006 roku, była pierwszą o charakterze monograficznym. Dziesięciodniowe warsztaty poświęcono na czytanie dwóch sztuk Wiliama Szekspira: „Kupca Weneckiego” i „Burzy”. Uczestnicy przyglądali się konstrukcji dramatów i próbowali na nowo odczytać ich sens. Tradycyjne metody czytania tekstów, takie jak: filologia, historia, krytyka literacka i socjologia, zostały na warsztatach wzbogacone o psychoanalizę, psychologię społeczną, psychologię głębi, krytykę feministyczną, antropologię oraz nauki społeczne.

Z krzyżowego odczytania tekstu wyłoniły się zarówno motywacje postaci, ich nieujawnione bezpośrednio w otwartym tekście popędy oraz wszelkiego rodzaju zależności między nimi. Uczestnicy warsztatów próbowali znaleźć odpowiedzi na pytania: czym Szekspir może inspirować współczesną dramaturgię, dlaczego jego wiedza o świecie i człowieku jest wciąż tak wielka i fascynująca i jakimi tematami może zafrapować współczesnego widza?

Najlepsze improwizowane etiudy zostały pokazane na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku 2 sierpnia.

Organizatorami tej edycji warsztatów byli: Towarzystwo Autorów Teatralnych, Dom Pracy Twórczej w Wigrach oraz Fundacja Theatrum Gedenese.

 

Lista uczestników

Relacje i zdjęcia z kolejnych dni warsztatów


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa