Sztuka Dialogu 2003Sztuka Dialogu nad Wigrami 2003

Tym razem na warsztaty, które odbyły się w dniach 2-15 lipca 2003 roku i które uznawane są za właściwą I edycję Sztuki Dialogu, zaproszeni zostali młodzi dramaturdzy mający już za sobą debiut. Tadeusz Słobodzianek uznał, że reżyserzy teatralni rzadko sięgają po młode polskie dramaty, bo te, bez uprzedniego sprawdzenia ich na scenie, nie mają szans w konfrontacji z wystawianymi już sztukami zachodnimi. Dlatego postanowił, że podczas warsztatów omawiane będą już gotowe teksty, a w dyskusjach nad nimi spierać się będą autorzy z młodymi reżyserami teatralnymi, którzy ocenią tekst okiem praktyków teatralnych.

Druga edycja zaowocowała wieloma ciekawymi projektami artystycznymi. Część autorów (między innymi: Marek Modzelewski, Michał Walczak, Paweł Sala, Maciej Kowalewski, Małgorzata Owsiany, Tomasz Man i Robert Bolesto) kontynuowało pracę nad swoimi tekstami w Laboratorium Dramatu przy Teatrze Narodowym. Niektóre teksty czytane w czasie warsztatów przerodziły się później w spektakle, których reżyserii niejednokrotnie podjęli się twórcy obecni na drugiej edycji warsztatów.

Organizatorem warsztatów był Dom Pracy Twórczej w Wigrach, którego dyrektorem był Dariusz Jachimowicz.

 

Lista uczestników i czytanych tekstów

Artykuł Romana Pawłowskiego poświęcony warsztatom


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa