Sztuka Dialogu 2009Sztuka Dialogu z Historią: Kroniki Królewskie

VI edycja letnich warsztatów dramaturgicznych odbyła się w dniach 3-12 lipca 2009 roku i zatytułowana była „Sztuka Dialogu z Historią: Kroniki Królewskie” i poświęcona była wybranym epizodom z okresu I Rzeczpospolitej.

W centrum uwagi znaleźli się polscy królowie: Mieszko I, Bolesław Chrobry, Kazimierz Odnowiciel, Bolesław Śmiały, Bolesław Krzywousty, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Zygmunt August, Stefan Batory, Jan Sobieski i Stanisław August Poniatowski.

„O historii albo się zapomina i traktuje ją jako nieprzydatną okolicznościową wiedzę albo się idealizuje i manipuluje w ramach >>polityki historycznej<<. Nad Wigrami chcemy przyjrzeć się naszej historii dialektycznie, szukając do niej kluczy w nowoczesnej psychologii, socjologii, gender czy historii idei. Z drugiej strony, mamy nadzieję, że dramatyczne wydarzenia z życia polskich władców okażą się również ciekawymi historiami do opowiedzenia we współczesnym teatrze” – mówił przed rozpoczęciem warsztatów Tadeusz Słobodzianek, dyrektor Laboratorium Dramatu.

Organizatorami tej edycji warsztatów było Laboratorium Dramatu i Dom Pracy Twórczej w Wigrach na Suwalszczyźnie.

Fot. Malina Prześluga

 

Lista uczestników

Relacje i zdjęcia z kolejnych dni warsztatów

Wywiady z uczestnikami


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa