Psychologia fatum

Psychologia FatumCykl wykładów „Psychologia fatum” stanowi próbę pokazania związków między psychiką a kulturą. Na kolejnych spotkaniach przedstawiciele różnych dziedzin będą

pytać, dlaczego człowiek jest równocześnie zdolny do naśladowania Stwórcy i utożsamiania się z demonami. Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja. Wykłady będą odbywać się w jeden poniedziałek w miesiącu.

Program cyklu wykładów opracował dr Zenon Waldemar Dudek, redaktor naczelny pisma „ALBO albo” poświęconego psychologii głębi i psychologii kultury. Patronem wykładów jest wydawnictwo Eneteia.

Zenon Waldemar Dudek o „Psychologii fatum”:

„Wykłady stanowią próbę pokazania związków między psyche a kulturą. Psychologiczna i antropologiczna rekonstrukcja historii, wierzeń, symboli, mitów, rytuałów świeckich i religijnych pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego człowiek jest istotą szczególną, zdolną naśladować samego Stwórcę w aktach twórczych (budowa świątyń, zakładanie bibliotek i uniwersytetów, literatura) i zdolną utożsamiać się z demonami, które każą siać zniszczenie i cierpienie (wojny krzyżowe, inkwizycja, masowe mordy ludzi chorych psychicznie, terroryzm).

Identyfikacja zakamarków ludzkiej psychiki, gdzie i jak wylegają ludzkie mity wojenne i mity zbawcze, to zadanie niezwykle trudne, ale fascynujące. Psychologia, psychiatria, historia, antropologia, archeologia, filozofia kultury zbliżają się do siebie, usiłując pokazać i zrozumieć ludzką kulturę i psyche w wielowymiarowym ujęciu.”


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa