Wykłady

WykładyObok praktycznej działalności teatralnej, Laboratorium Dramatu prowadzi także szeroko pojmowaną działalność edukacyjną i badawczą, otwartą dla publiczności. Jej elementem są autorskie cykle wykładów, prowadzone przez twórców i specjalistów z różnych dziedzin humanistyki. Ich celem jest zbudowanie kontekstu dla pozostałych działań Laboratorium Dramatu, pokazanie związków dramatu z historią, filozofią, psychologią, socjologią, etyką, ekonomią. Dramat jest tu zarówno punktem wyjścia jak i dojścia.

W roli wykładowców zapraszamy naukowców i artystów o nowoczesnym – otwartym, interdyscyplinarnym – podejściu do nauki i sztuki, którzy potrafią w inspirujący sposób stymulować zarówno myślenie jak i tworzenie. Współpracujemy w tej dziedzinie z ośrodkami akademickimi i podobnymi instytucjami teatralno-edukacyjnymi w Polsce i na świecie.

Wykłady odbywają się co miesiąc w poniedziałek, po każdym odbywa się dyskusja.  Zarejestrowane wykłady można będzie wkrótce oglądać na stronie internetowej LD.

Cykle wykładów autorskich w Laboratorium Dramatu:

Intellectus est lumen

Psychologia Fatum


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa