Dana ŁukasińskaDana Łukasińska (1972)

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej (kierunek: logopedia). W zawodzie pracowała krótko. W 2000 roku związała się z mediami – kolejno portalem internetowym YoYo, telewizją TV4 i wydawnictwem Murator. Obecnie pracuje w dziale marketingu firmy farmaceutycznej.

Napisała sztukę „Agata szuka pracy”, która w pierwszej wersji była monodramem zatytułowanym „AAA pracy szukam, matkę oddam” (premiera we wrocławskim Teatrze Zakład Krawiecki w 2005 roku w reżyserii Szymona Turkiewicza). Jako dramat tekst reżyserowany był dwukrotnie, w tym przez Annę Wieczur-Bluszcz dla Teatru Polskiego Radia w 2010 roku. Druga sztuka autorki, „Strøkne Ann”, inscenizowana była przez tę samą reżyserkę w tym samym teatrze w 2009 roku.

Jest również autorką scenariusza filmowego „K-216” napisanego w ramach Laboratorium Scenariuszowego SFP oraz powieści „Piąta pora roku” wydanej przez Muzę S.A. Publikowała także w pismach „Cafe” i „Top Class”.

Jej sztuka „Agata szuka pracy” przeszła w Laboratorium Dramatu próbę czytania reżyserskiego, a następnie weszła do repertuaru teatru w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego. Autorka brała także udział w warsztatach Sztuka Dialogu nad Wigrami 2005 oraz Sztuka Dialogu z Szekspirem 2006.


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa