Damian Łukawski

(ur. 1985) Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej z 2008 roku. Zagrał gościnnie Gastona, Ottona i Profesora Affenschmalza w „Przebudzeniu wiosny” Franka Wedekinda w reżyserii Heleny Kaut-Howson w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Wcielił się również w rolę Marka Czarneckiego w spektaklu „Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa” Stanisława Kuźnika w reżyserii autora w Teatrze Telewizji.

Zagrał także w filmach „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego i „Joanna” Feliksa Falka oraz w serialach telewizyjnych, między innymi w: „Brzyduli”, „Barwach szczęścia” i „Czasie honoru”.

W Laboratorium Dramatu można go oglądać w roli: Percewala z Walii w „Merlinie. Innej historii” Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišáka oraz w roli Skwary (którą gra na zmianę z Marcinem Sztabińskim) w „Przylgnięciu” Piotra Rowickiego w reżyserii Aldony Figury. Wziął także udział w czytaniu „Przypadków chłopca (Narodzin Kryszny)” Bhasy w reżyserii Aldony Figury.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa