Paweł PabisiakPaweł Pabisiak

(ur. 1972) Absolwent PWST we Wrocławiu z 1996 roku (dyplom z 1997). Zadebiutował w 1994 roku jeszcze w czasie studiów w spektaklu Heinricha von Kleista „Kasia z Heilbronnu albo próba ognia” w reżyserii Jerzego Jarockiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. W latach 1996-1997 związany był z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, w którym zagrał między innymi Milta Manville’a w „Sie kochamy” Murray’a Schisgala w reżyserii Jerzego Schejbala.

Od 1998 do 2003 roku należał do zespołu Teatru Nowego w Łodzi, na deskach którego zagrał między innymi: Bartley’a w „Kalece z Inishmaan” (Martin McDonagh, reż. Remigiusz Brzyk), Rycerza ze świty Króla Szkocji i Sługę w „Królu Learze” (William Shakespeare, reż. Mikołaj Grabowski), Marynarza w „Robinsonie Cruzoe” (według Daniela Defoe, reż. Ondrej Spišák), Szanownego Milionera w „Śnie pluskwy” (Tadeusz Słobodzianek, reż. Kazimierz Dejmek), Szpicla w „Kurce wodnej” (Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Łukasz Kos) oraz Angela w „Komedii omyłek” (William Shakespeare, reż. Maciej Prus). Grał także gościnnie między innymi na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie (Samobójcę w „Wierze nadziei miłości” Odona von Horvatha w reż. Grażyny Kani) oraz Sceny Prapremier InVitro w Lublinie (między innymi Tadeusza i Radzieckiego kapitana w „Nic, co ludzkie” Artura Pałygi w reż. Pawła Passiniego, Piotra Ratajczaka i Łukasza Witt-Michałowskiego).

Wystąpił także w w spektaklach Teatru Telewizji, między innymi jako Młodzieniec I w „Złotym garncu” Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna w reżyserii Jacka Skalskiego. Ma na swoim koncie także role w serialach telewizyjnych, między innymi w: „Na Wspólnej”, „Plebanii” i „Blondynce”.

W 2004 roku został kilkakrotnie nagrodzony za monodram „Jednocześnie” Jewgienija Griszkowca w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej: Grand Prix na XXXVIII Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora, Grand Prix na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Zderzenie” (Kłodzko) oraz wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu Współczesnego w Starej ProchoOFFni (Warszawa).

W Laboratorium Dramatu można go oglądać w roli Ficura w sztuce „Maestro” Jarosława Abramowa-Newerlego w reżyserii Anny Smolar. Brał również udział w czytaniach aktorskich: sztuki „...ojca swego i matkę swoją...” Olgierda Kajaka w reż. Kariny Piwowarskiej, „Matki cierpiącej” Tomasza Kaczmarka i „Szóstej! Szóstej!” Tadeusza Peipera w reż. Jarosława Tumidajskiego, sztuki „Cukier Stanik” Zyty Rudzkiej w reż. Małgorzaty Bogajewskiej, „Wielkiego Teatru Świata” Pedra Calderona de la Barca w reż. Tadeusza Słobodzianka oraz „Przypadków chłopca (Narodzin Kryszny)” Bhasy w reż. Aldony Figury.


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa