Anna Moskal

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej z 1998 roku (dyplom z 2000 roku). Od 1998 roku należy do zespołu Teatru Powszechnego w Warszawie. Zagrała w nim między innymi: Irinę w „Trzech siostrach” (A. Czechow, reż. A. Glińska), Ismenę w „Fedrze” (J. Racine, reż. L. Adamik), Katię w „Czwartej siostrze” (J. Głowacki, reż. W. Kowalski), Morse w „Tylko tej pchle” (N. Wallace, reż. A. Augustynowicz), Biankę w „Białym małżeństwie” (T. Różewicz, reż. G. Wiśniewski), Isobel w „Tajemnej ekstazie” (D. Hare, reż. M. Kotański), Fanny Wilton w „Johnie Gabrielu Borkmanie” (H. Ibsen, reż. Z. Zapasiewicz), Marianę, Julię i Franciscę w „Miarce za miarkę” (W. Shakespeare, reż. A. Augustynowicz), Jeannie w „Grubej świni” (N. LaBute, reż. K. Rekowski), Mary Warren w „Czarownicach z Salem” (A. Miller, reż. I. Cywińska), Jane w „Językami mówić będą” (A. Bovell, reż. M. Bogajewska) oraz Marysię w „Kieszonkowym atlasie kobiet” (S. Chutnik, reż. W. Śmigasiewicz).

Grała także w spektaklach Teatru Telewizji, między innymi: Anne w „Nocach sióstr Bronte” (S. Schneider, reż. M. Prus), Lynde w „Przylądku Czterech Wiatrów” (L. M. Montgomery, reż. A. Glińska) i Lenę w „Naczelnym” (S. Larsson, reż. A. Augustynowicz). Wystąpiła także w serialach „Magiczne drzewo” i „Na dobre i na złe”.

W Laboratorium Dramatu wzięła udział w czytaniu „Potępionego za niewiarę” Tirso de Moliny w reż. Krzysztofa Rekowskiego oraz sztuki „Cukier stanik” Zyty Rudzkiej w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa