Przemysław SadowskiPrzemysław Sadowski

(ur. 1975) Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku. Występował na deskach między innymi Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi (zagrał między innymi w sztukach Williama Shakespeare’a: Elfa w „Śnie nocy letniej” w reż. Waldemara Zawodzińskiego i Bosmana w „Burzy” w reż. Zbigniewa Brzozy) i Teatru Polskiego w Szczecinie (grał Poetę w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Janusza Józefowicza). Grał także na scenach stołecznych: Teatru „Scena Prezentacje” (między innymi w spektaklach w reżyserii Romualda Szejda: Jasona w „Japes” Simona Gray’a oraz Philippe’a w „W rodzinnym sosie” Agnes Jaoui i Jean-Pierre’a Bacri), Teatru Nowego Praga (Tony’ego w „Przyjęciu” Mike’a Leigh w reż. Krzysztofa Zaleskiego), Teatru na Woli (Hrabiego Kentu w „Królu Learze” Williama Shakespeare’a w reż. Andrieja Konczałowskiego), Teatru Komedia (Garry’ego w „Lewych interesach” Robina Hawdona w reż. Jerzego Bończaka oraz Alistaira Spenlowa w „Podwójnej rezerwacji” John Chapmana i Ray’a Cooney’a w reż. Tomasza Dutkiewicza) oraz Teatru Muzycznego „Roma” (Marka Hłaskę w spektaklu „Zabawki Pana Boga” w reżyserii Jerzego Satanowskiego).

Ma na swoim koncie także role filmowe, między innymi w: „Pierwszym milionie” Waldemara Dzikiego, „Strefie ciszy” Krzysztofa Langa, „Polonaise” Nicole van Kilsdonk, „Siedmiu grzechach popcooltury” Adama Bortnowskiego i Domana Nowakowskiego, „Outlanders” Dominica Lees, „Drodze do raju” Gerwazego Reguły oraz w filmie „7 minut” Macieja Odolińskiego. Grał również w serialach telewizyjnych, między innymi w: „Fali zbrodni”, „Bulionerach”, „Determinatorze” i „Londyńczykach”.

Na scenie Laboratorium Dramatu gra Jasnego (na zmianę z Mariuszem Drężkiem) w „Przylgnięciu” Piotra Rowickiego w reżyserii Aldony Figury. Brał również udział w czytaniach aktorskich: sztuki „Będzie żył...” Janusza Onufrowicza i „Traum” Tomasza Kaczmarka w reż. Anny Trojanowskiej oraz „Obcego Króla” Cyryla Cyberskiego i „Ziny” Julii Holewińskiej w reż. Aldony Figury.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa