Krystyna Tkacz

(ur. 1947) Absolwentka krakowskiej PWST. Związana z Teatrem Ateneum w Warszawie. Zadebiutowała w 1972 roku rolą Klary w „Zemście” Aleksandra Fredry (reż. Roman Kordziński, Teatr Polski w Poznaniu). Od tamtej pory zagrała ponad 50 ról teatralnych, a także kilkadziesiąt filmowych i telewizyjnych. Do najwazniejszych ról w jej karierze należą: Leokadia Begbick w „Mahagonny” Bertolta Brechta (1982), Matka w „Ślubie” Witolda Gombrowicza (1983, reż. Krzysztof Zaleski, Teatr Współczesny w Warszawie), Sybilla Grochowa w „Kabarecie Kici Koci” Mirona Białoszewskiego (reż. Tadeusz Słobodzianek, Teatr Ateneum, 1988).

Pani Schneider w „Kabarecie” Johna Kandera (reż. Jerzy Stuhr, Teatr Muzyczny w Gdyni, 1993), Celii Peachum w „Operze za trzy grosze” Bertolta Brechta (reż. Krzysztof Zaleski, Teatr Ateneum, 1994), Mama Morton w „Chicago” Johna Kandera (reż. Krzysztof Jasiński, Teatr Komedia w Warszawie, 2002), Pacjentka w „Koronacji” Marka Modzelewskiego (reż. Łukasz Kos, Laboratorium Dramatu, 2004), Mama Dreptakowa w „Rodzinie Dreptaków” Andrzeja Waligórskiego (reż. Jerzy Satanowski, Teatr na Woli w Warszawie, 2005), Jedwoka Potapowna Chołodenko w „Zmierzchu” Izaaka Babla (reż. Bogdan Michalik, Teatr Ateneum, 2005) oraz Virginia w "Agata szuka pracy" Dany Łukasińskiej (reż. Krzysztof Rekowski, Laboratorium Dramatu, 2005). Jest także jedną z najwybitniejszych polskich aktorek śpiewających, wystąpiła w wielu koncertach piosenki aktorskiej i recitalach.

 


spoty

 

unia


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa