Oskar Hamerski

Absolwent krakowskiej PWST z 1999 roku. W latach 1999-2003 należał do zespołu łódzkiego Teatru Nowego, na deskach którego zagrał między innymi w spektaklach Mikołaja Grabowskiego (Ilję w „Proroku Ilji” T. Słobodzianka i Edgara w „Królu Learze” W. Shakespeare’a) oraz Kazimierza Dejmka (Posąg w „Śnie pluskwy” T. Słobodzianka i tytułową rolę w „Hamlecie” W. Shakespere’a). Od 2005 roku należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, w którym zagrał Septimusa czyli Lancelota w „Merlinie. Innej historii” (T. Słobodzianek, reż. O. Spisak), Witolda w „Kosmosie” (W. Gombrowicz, reż. J. Jarecki), Adwokata Krogstada w „Norze” (H. Ibsen, reż. A. Olsten) oraz Cassia w „Otellu” (W. Shakespeare, reż. A. Olsten). Grał także między innymi gościnnie w innych spektaklach Mikołaja Grabowskiego: Konrada w „Wyzwoleniu” S. Wyspiańskiego w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie oraz Złodzieja w „Nocy” A. Stasiuka w Dusseldorfer Schauspielhaus.

Wystąpił także w przedstawieniach Teatru Telewizji: „Sprawie Stawrogina” (F. Dostojewski, reż. K. Zaleski), „Wiośnie narodów w cichym zakątku” (A. Nowaczyński, reż. T. Bradecki) i „Szkole żon” (Moliere, reż. J. Stuhr). Ma na swoim koncie także role filmowe w „Teraz ja” Anny Jadowskiej i „Karolu. Człowieku, który został papieżem” Giacomo Battiato oraz serialu „Magda M.”. W 2001 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Łodzi, a w 2005 roku na XXX Opolskich Konfrontacjach Teatralnych został nagrodzony za rolę Konrada w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie. W Laboratorium Dramatu brał udział w czytaniu „Orfeusza” Anny Świrszczyńskiej w reżyserii Aldony Figury.
 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa