Anna Gryszkówna

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej z 2002 roku. Od 2004 roku należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, w którym zagrała w spektaklach między innymi: Jerzego Grzegorzewskiego (między innymi.: Aktorkę w „Duszyczce” Tadeusza Różewicza oraz Annę i Syrenę Ladacznicę w spektaklu „On. Drugi powrót Odysa” Antoniny i Jerzego Grzegorzewskich), Ondreja Spišáka (Puellę, czyli Ginewrę królową Brytanii w „Merlinie. Innej historii” Tadeusza Słobodzianka), Jana Englerta (między innymi Henrietę we „Władzy” Nicka Deara) oraz Antoniny Grzegorzewskiej (tytułową rolę w „Ifigenii” Antoniny Grzegorzewskiej). Grała gościnnie również między innymi w „Próbach” Bogusława Schaeffera w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Grała także w spektaklach Teatru Telewizji, między innymi w „Pamiętniku z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz.

Ma na swoim koncie również role filmowe, między innymi w „Daleko od okna” Jana Jakuba Kolskiego i „Chaosie” Xawerego Żuławskiego.

W Laboratorium Dramatu można ją oglądać w roli Ginewry w „Merlinie. Innej historii” Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Ondreja Spišáka. Brała także udział w warsztatach Sztuka Dialogu w Lublinie 2007.


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa