Dea Loher

SINOBRODY – NADZIEJA KOBIET

przekład: Karolina Bikont

 

Scena na Woli im. T. Łomnickiego
PREMIERA 13.04.2018

 

 

 

 

reżyseria: Marek Kalita
scenografia, kostiumy i reżyseria świateł: Katarzyna Borkowska
projekcje: Wojciech Doroszuk

Obsada:

Henryk Niebudek - Henryk Sinobrody
Anna Gorajska - Julia
Agnieszka Roszkowska - Anna
Agnieszka Wosińska - Ewa, Niewidoma
Małgorzata Rożniatowska - Tanja
Małgorzata Niemirska -  Krystyna
Helena Norowicz (gościnnie) - Judyta

Współczesny Sinobrody, Henryk, to niepewny siebie sprzedawca butów, który nie zaznawszy szczęścia jako praktykant w zakładzie gastronomicznym oraz w poważnej firmie kwiaciarskiej, zwrócił się ku prostemu zajęciu w handlu detalicznym. Być może przez pozycję, którą przyjmuje podczas mierzenia butów – klęcząc przed klientką, z niewypowiedzianymi oświadczynami – przywodzi kobietom na myśl bajkę o Kopciuszku. Być może dlatego przyciąga kobiety szukające miłości „ponad miarę”. Miłości, której przecież nigdy nie będą mogły zaznać i której, jakże niesłusznie, od niego żądają. Właśnie przez to Henryk staje się seryjnym mordercą mimo woli.

Sztuka Dei Loher to pełna czarnego humoru groteska, przewrotna baśń dla dorosłych, opowieść o uśmiercaniu pragnienia miłości, „miłości ponad miarę”.

czas trwania spektaklu: 1 godz. 30 min ( bez przerwy)

„Spektakl stanowi wspaniałe studium psychologiczne analizujące współczesne problemy relacji międzyludzkich. Choć tematyka bliska jest naszej codzienności, sztuka nie zatraciła baśniowego, tajemniczego tła, które wywołuje ciarki na plecach i trwogę w sercu."
agnieszka.malgorzata.blogspot.com

 „Kobiety w inscenizacji Kality są niezwykle zmysłowe, seksowne, na swój sposób piękne - jak mówi Sinobrody. Są świadome własnych potrzeb, mają sprecyzowane oczekiwania i potrafią o tym mówić wprost, bez skrępowania. To ofiary i prowokatorki jednocześnie.”
Marta Żelazowska, e-teatr.pl

W spektaklu Teatru Dramatycznego mamy wiele symboli do odczytania. W głowie rodzi się bardzo wiele pytań, na które będziemy próbowali odpowiadać sobie jeszcze długo po zakończeniu przedstawienia. Na szczególną uwagę zasługuje muzyka wykorzystana w "Sinobrodym..." oraz niezwykłe wizualizacje. Hipnotyzują, budują klimat i co ważne - nie rozpraszają widza. Za scenografię (dość oszczędną, ale warto zwrócić uwagę na detale), kostiumy i reżyserię świateł odpowiada Katarzyna Borkowska. Za projekcję - Wojciech Doroszuk. Polecamy.”
Sylwia Arlak, Nasze Miasto

Zdjęcia Krzysztof Bieliński

 

 


 


spoty

 

unia

 

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
iod@teatrdramatyczny.pl

 


 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

© 2014 Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy
Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa